Planet of Hockey

Korea, Austria, IIHFWorlds 2

MŚ1A: Azjaci wciąż perfekcyjni

Jak burza mkną na kijowskim turnieju reprezentanci Korei Południowej. W trzecim spotkaniu podopieczni Jima Paeka odnieśli trzecie zwycięstwo i są już o krok od awansu do światowej elity.

Polska, Spodek 3

MŚ1A: Biało-czerwoni z pazurem

Niezwykle zacięte widowisko zafundowali kibicom obu drużyn reprezentanci Polski i Kazachstanu. Pojedynek biało-czerwonych z największym kandydatem do awansu do światowej elity zakończyła dopiero dogrywka w której… padła pierwsza i jedyna bramka w tym spotkaniu. Na nieszczęście dla Polaków gola na wagę zwycięstwa i dwóch punktów zdobyli Kazachowie.

Austria, Japan, Japonia, Konstantin Komarek, Spodek, IIHFWorlds 2

MŚ1A: Austriacy z pierwszą wygraną

Swoje pierwsze zwycięstwo na Mistrzostwach Świata dywizji IA odnieśli w poniedziałek reprezentanci Austrii; pokonali oni Węgrów 1:3. Przypomnijmy, że wcześniej Austriacy nieznacznie ulegli Kazachstanowi 2:3.

IIHF 2017, MS1A Kiev, Kijow, Ukraina 11

MŚ1A: Podsumowanie 2. dnia

Pierwsza niespodzianka, azjatycki charakter i pierwsza wygrana biało-czerwonych. Podsumowujemy drugi dzień Mistrzostw Świata dywizji IA w Kijowie.

EIHC_Katowice_Janow_Korea_Slovenia 22

MŚ1A: Korea pisze historię!

Reprezentacja Korei nie przestaje zaskakiwać! Po pokonaniu biało-czerwonych 4:2 podopieczni Jima Paeka zgotowali podobny los… głównym kandydatom do awansu do światowej elity – Kazachom! Decydująca okazała się trzecia tercja spotkania w której Koreańczycy zdobyli aż cztery bramki nie tracąc przy tym żadnej.

IIHF 2017, MS1A Kiev, Kijow, Ukraina 20

MŚ1A: Podsumowanie 1. dnia

Ambicje beniaminka, falstart biało-czerwonych i problemy głównego faworyta do awansu. Podsumowujemy pierwszy dzień Mistrzostw Świata dywizji IA w Kijowie.

Przemyslaw Odrobny, Mateusz Bryk, Reprezentacja Polski w hokeju na lodzie, Kijow 2017, Mistrzostwa Swiata w hokeju na lodzie dywizji IA 74

MŚ1A: Bryk i Odrobny po meczu z Koreą Południową

– Sam mecz był całkiem niezły. Niestety patrząc na wynik tego meczu nie możemy zaliczyć do udanych. Koreańczycy byli od nas zdecydowanie szybsi – to tutaj rywale wypracowali sobie dużą przewagę – mówili po spotkaniu z Koreą Mateusz Bryk i Przemysław Odrobny.

Photo by Andre Ringuette/HHOF-IIHF Images 492

MŚ1A: Kazachstan za trzy punkty

Dwa gole Nigela Dawesa oraz jedna bramka Vladimira Markelova pozwoliły Kazachom odnieść pierwsze zwycięstwo na Mistrzostwach Świata dywizji IA w Kijowie. Mimo iż Kazachowie wygrywali po pierwszej tercji 2:0 to Austriacy zdołali doprowadzić do remisu i po 40 minutach mieliśmy rezultat remisowy. Bramka Vladimira Markelova dała jednak Azjatom upragnione trzy punkty.

MŚ1A: Koreańskie deja vu

W swoim pierwszym spotkaniu w ramach Mistrzostwa Świata dywizji IA reprezentacja Polski – podobnie jak przed rokiem – uległa ekipie Korei Południowej 4:2. O bezradności polskiej ofensywy najlepiej niech świadczy fakt, że bramki dla biało-czerwonych zdobywali wyłącznie… obrońcy – Mateusz Bryk i Bartłomiej Pociecha.