1. kolejka PHL – podsumowanie

„Złoty” gol Danecka, „Radzik Show” i mgła jako główny aktor widowiska. Podsumowujemy 1. kolejkę Polskiej Hokej Ligi.

W pierwszej regularnej kolejce Polskiej Hokej Ligi nie oglądaliśmy większych niespodzianek, choć zaskoczeniem mogła być postawa kilku ekip.

W meczu, który był przedsmakiem emocji związanych z 1. kolejką sezonu 2018/19 – wtorkowym spotkaniu JKH GKS-u Jastrzębie z TMH Polonią Bytom – podopieczni Roberta Kalabera pewnie ograli rywali 3:0.

Piątkowe mecze upłynęły z kolei pod znakiem… mgły. Ta unosiła się nad taflami w Oświęcimiu, Katowicach i w Nowym Targu. O ile w przypadku pierwszych dwóch lodowisk nie stwarzała ona większych problemów w rozegraniu, to w Nowym Targu była ona na tyle uporczywa, że sędzia główny spotkania Podhale Nowy Targ – Nesta Mires Toruń, zadecydował o przerwaniu tego meczu już po 20 minutach.

Sporych emocji przysporzył także pojedynek Unii Oświęcim z PGE Orlikiem Opole. Mimo iż to opolanie przez większą część meczy prowadzili, to gospodarze zdołali jednak odwrócić losy tego spotkania i, w dogrywce, przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Inauguracyjna kolejka Polskiej Hokej Ligi przebiegła więc pod znakiem pewnego zwycięstwa jastrzębian, przerwanego pojedynku „Szarotek” ze „Stalowymi Piernikami”, wyrównanych meczów w Katowicach i w Krakowie oraz dogrywki w Oświęcimiu

Wyniki 1. kolejki PHL:

Data Godzina Gospodarze Wynik Goście Czytaj więcej
11.09.2018 16:30 JKH GKS Jastrzębie 3:0 TMH Polonia Bytom Link
14.09.2018 18:00 KS Unia Oświęcim 3:2d. PGE Orlik Opole Link
14.09.2018 18:00 TatrySki Podhale Nowy Targ 1:0 (mecz przerwany) Nesta Mires Toruń Link
14.09.2018 18:30 Tauron KH GKS Katowice 3:2 Zagłębie Sosnowiec Link
14.09.2018 18:30 Comarch Cracovia 2:1 MH Automatyka Gdańsk Link