18. kolejka PHL – podsumowanie

Comeback gdańszczan, kolejne punkty Polonii i korespondencyjna walka hegemonów. Podsumowujemy 18. kolejkę Polskiej Hokej Ligi.

Zupełnie odmienioną grę bytomskiej Polonii możemy obserwować od kilku spotkań. Brązowi medaliści ubiegłego sezonu po fatalnym starcie w obecnej kampanii odbijają się od dna. W 18. kolejce PHL bytomianie pokonali PGE Orlika Opole 3:2 i tracą już tylko dwa „oczka” do, ósmej w tabeli Polskiej Hokej Ligi, Unii Oświęcim.

Równie ciekawe było starcie GKS-u Tychy z JKH GKS-em Jastrzębie. Mimo iż „trójkolorowi” pewnie pokonali ekipę znad czeskiej granicy, to jednak mieli oni niemałe problemy w znalezieniu drogi do bramki strzeżonej przez Ondreja Raszkę. Ten, mimo bardzo dobrej gry, dwukrotnie został zmuszony do kapitulacji. Gol do pustej bramki w końcówce tego spotkania ustawił wynik na 3:0.

Zapomniany przed laty klasyk – czyli spotkanie Comarch Cracovii z Unią Oświęcim – co prawda nie przyniósł takich emocji jak jeszcze przed kilkoma sezonami, jednak momentami kibice zebrani na krakowskim lodowisku mogli obserwować bardzo dobrą grę z obu stron. Całe zawody zakończyły się pogromem Unitów, którzy zmuszeni byli uznać wyższość mistrzów Polski.

Katowice ponownie były areną aż dwóch spotkań Polskiej Hokej Ligi. W centrum stolicy Górnego Śląska katowicka „GieKSa” mierzyła się z SMS-em Katowice. Dość niespodziewanie, po pierwszej tercji bliżsi sukcesu byli… podopieczni Grzegorza Klicha. Szybko jednak gospodarze zdołali odwrócić losy tego spotkania i dalsze zmagania w tym spotkaniu potoczyły się według ich planu. Na Jantorze z kolei mogliśmy podziwiać dużo bardziej wyrównane spotkanie. W meczu Naprzodu Janów z MH Automatyką Gdańsk po pierwszej tercji hokeiści ze Śląska prowadzili 2:0 i byli na najlepszej drodze do końcowego sukcesu. Podopieczni Andreja Kovaleva w drugiej i trzeciej odsłonie meczu przypuścili jednak szturm na bramkę Michała Elżbieciaka i zdołali zainkasować trzy punkty pokonując janowian 3:2.