19 kolejka PHL – podsumowanie

„Święta Wojna” z podtekstem, koniec serii mistrza oraz debiuty w Opolu i Jastrzębiu. Podsumowujemy 19. kolejkę Polskiej Hokej Ligi.

Miniona seria gier przyniosła dwa dość niespodziewane wyniki: w Opolu gospodarze zdołali ograć po dogrywce nowotarskie Szarotki; natomiast w Katowicach „GieKSa” sprawiła ogromną sensację pokonując mistrzów Polski. Co więcej krakowianie nie zdołali w tym spotkaniu strzelić choćby jednej bramki. W obu meczach doszło do debiutów: w zespole bytomian po raz pierwszy wystąpił Kanadyjczyk Alexander Uryga, który już w pierwszym swoim występie w barwach zespołu z ulicy Pułaskiego zdołał zapisać się na listę strzelców. Z kolei bluzę z szarotką na piersi po raz pierwszy założył Dariusz Gruszka oraz Przemysław Odrobny.

Bardzo ciekawe spotkanie obejrzeli też kibice zebrani na Jastorze, którzy przeżyli prawdziwą huśtawkę nastrojów – najpierw dominowały emocje rozczarowaniu po tym jak to bytomianie schodzili z lodu prowadząc (po 20 minutach) 3:1, a następnie euforia, przez to jak jastrzębianie prezentowali się w drugiej i trzeciej odsłonie tego meczu.

Równie ciekawie rozpoczęło się starcie oświęcimskiej Unii z GKS-em Tychy. Po pierwszej tercji to biało-niebiescy byli bliżsi końcowego sukcesu, jednak później „trójkolorowi” przystąpili do ataku i to oni cieszy się z triumfu w całym spotkaniu. W meczu tym na ławce trenerskiej „Unitów” zadebiutował… były trener tyszan Jirzi Szejba.

Spotkanie SMS-u Katowice z MH Automatyką Gdańsk rozegrane zostało awansem 23 października. Wówczas, w katowickiej Satelicie gdańszczanie odnieśli pewne, choć dosyć skromne zwycięstwo ogrywając uczniów SMS-u 4:1.