24. kolejka PHL – podsumowanie

Przełamanie gdańszczan, Starcie Mistrzów oraz kolejna edycja akcji Teddy Bear Toss. Podsumowujemy 24. kolejkę Polskiej Hokej Ligi.

Podczas kolejnego w tym sezonie Starcia Mistrzów doszło do tradycyjnej już akcji Teddy Bear Toss w której kibice rzucają na lód pluszowe misie po pierwszej bramce dla swojego zespołu. Tym razem „Pasy” długo kazały czekać swoim sympatykom z rzuceniem miśków na lód, ponieważ pierwsza bramka dla mistrzów Polski padła dopiero w 48. minucie spotkania. Wcześniej jego przebieg pewnie kontrolowali goście z Tychów. Ostatecznie GKS pokonał Cracovię 3:2 i umocnił się na czele tabeli Polskiej Hokej Ligi.

Bardzo ciekawie było też w Oświęcimiu, gdzie do ostatnich sekund meczu ważyły się losy pojedynku Unii Oświęcim z PGE Orlikiem Opole. „Unici” pewnie punktowali rywali prowadząc z nimi 3:0 jeszcze 10 minut przed końcem spotkania. Później do głosu doszli z kolei opolanie, którzy w tym spotkaniu wystawili zaledwie trzy formacje. Nie udało im się jednak doprowadzić do wyrównania; na domiar złego dla kibiców z Opola oświęcimianie zdołali zdobyć czwartą bramkę i pokonać PGE Orlika Opole 4:2.

W Gdańsku hokeiści MH Automatyki Gdańsk pokonali bytomian 5:2 przerywając tym samym niechlubną serię meczów bez zwycięstwa na własnym terenie. Podopieczni Andreja Kovaleva wzięli również rewanż na niebiesko-czerwonych za porażkę sprzed zaledwie kilku dni….

Rewanż za porażkę sprzed tygodnia wzięli również zawodnicy katowickiej „GieKSy”, którzy w Nowym Targu ulegli Podhalu Nowy Targ 6:3, zaś na własnym lodzie to zawodnicy Toma Coolena triumfowali zwyciężając 5:2. Bardzo dobre zawody w tym spotkaniu zagrał Dusan Devecka (autor gola oraz dwóch asyst), a także Jesse Rothla, który asystował przy trzech trafieniach dla klubu ze Śląska.

Długo na prawdziwy festiwal strzelecki musieli czekać hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie. Zawodnicy dowodzeni przez Roberta Kalabera jeszcze na 20 minut przed syreną kończącą trzecią tercję meczu z Naprzodem Janów prowadzili zaledwie 2:0. Później jednak worek z bramkami otworzył się na dobre i koniec końców jastrzębianie triumfowali gromiąc zawodników z dzielnicy Katowic aż 7:1.

24 kolejka PHL – wyniki:

Data Godzina Gospodarze Wynik Goście Artykuł:
2017-12-03 18:00 Anteo Naprzód Janów Katowice 1:7 JKH GKS Jastrzębie Czytaj więcej
2017-12-03 18:00 KS Unia Oświęcim 4:2 PGE Orlik Opole Czytaj więcej
2017-12-03 17:00 Tauron KH GKS Katowice 5:2 TatrySki Podhale Nowy Targ Czytaj więcej
2017-12-03 17:00 MH Automatyka Gdańsk 7:2 TMH Polonia Bytom Czytaj więcej
2017-12-03 18:30 Comarch Cracovia 2:3 GKS Tychy Czytaj więcej