Ambitni opolanie i pewna wygrana tyszan

Pewnym zwycięstwem mistrzów Polski zakończyło się spotkanie tyszan z PGE Orlikiem Opole. „Trójkolorowi” pokonali opolan 6:3 i awansowali na pierwsze miejsce w tabeli Polskiej Hokej Ligi.

Tyszanie prowadzenie objęli już w ósmej minucie spotkania. Wówczas krążek po strzale Petera Novajovskiego do bramki opolan strącił Alexei Yefimenko. Radość „trójkolorowych” nie trwała jednak długo, gdyż po nieco ponad minucie podopieczni Jacka Szopińskiego zdołali doprowadzić do wyrównania. Błyskawicznie po wygranym wznowieniu przez opolan Sebastian Szydło pokonał Kamila Lewartowskiego, zdobywając pierwszego gola dla Orlika w tym spotkaniu. Podrażnieni mistrzowie Polski chcieli jak najszybciej powrócić na prowadzenie. Sztuka ta udała im się w 11. minucie gry, gdy Jarosława Nobisa pokonał Tomas Sykora. Ostatnie słowo w tej tercji należało jednak do przyjezdnych, którzy na nieco ponad dwie minuty przed zakończeniem pierwszych 20 minut doprowadzili do wyrównania. Tym razem tyskiego golkipera pokonał Arkadiusz Kostek, wykorzystując dwójkową akcję z Oskarem Rzekanowskim.

Po przerwie coraz większą przewagę zaczęli mieć gospodarze, którzy z minuty na minutę zwiększali swoje prowadzenie. W zaledwie dwie minuty mistrzowie Polski dwukrotnie pokonali Nobisa, a po 40 minutach pewnie prowadzili 4:2.

Kolejne błędy opolan dały o sobie znać w trzeciej odsłonie meczu, kiedy tyszanie po raz piąty znaleźli drogę do bramki rywali. Szybko jednak po bramce Alexeja Yefimenki goście odpowiedzieli trzecią bramką dla Orlika. Fatalny w skutkach błąd Kamila Lewartowskiego wykorzystał Alexis Svitac. To jednak gospodarze ustalili wynik tego spotkania. W 54. minucie Tomas Sykora wpakował krążek do niemal pustej bramki opolan i ustalił wynik meczu na 6:3.

GKS Tychy – PGE Orlik Opole 6:3 (2:2, 2:0, 2:1)
1:0 Alexei Yefimenko – Peter Novajovsky – Andrej Mikhnov (07:21, w przewadze)
1:1 Sebastian Szydło – Bartłomiej Bychawski – Arkadiusz Kostek (08:44, w przewadze)
2:1 Tomas Sykora – Mateusz Bryk (10:12)
2:2 Arkadiusz Kostek – Oskar Rzekanowski (17:46)
3:2 Gleb Klimenko – Alexei Yefimenko (20:46)
4:2 Mateusz Gosciński – Bartłomiej Jeziorski (22:17, w osłabieniu)
5:2 Alexei Yefimenko – Adam Bagiński – Mateusz Bryk (40:52)
5:3 Alexis Svitac (43:26)
6:3 Tomas Sykora – Adam Bagiński – Andrei Mikhnov (53:46, w przewadze)

Sędziowali: Przemysław Gabryszak (główny) – Wojciech Moszczyński i Sławomir Szachniewicz (liniowi)
Minuty karne: 6 – 10
Strzały: 45 – 12
Widzów: 500

GKS Tychy: Lewartowski – Pociecha, Ciura; Klimenko, Cichy (2), Szczechura – Bryk, Górny; Yefimenko (2), Rzeszutko, Bagiński – Yeronov, Novajovsky (2); Sykora, Komorski, Mikhnov – Gościński, Kolarz; Jeziorski, Galant, Witecki.
Trener: Andrei Gusov

PGE Orlik Opole: Nobis – Wojdyła, Kostek; Skrodziuk (2), Rzekanowski, Gorzycki – Bychawski (6), Miettinien; Kandzyuba (2), Szydło, Svitac – Obrał, Ostapchuk.
Trener: Jacek Szopiński