Bezlitosny Wronka, bezbłędny Kieler – „GieKSa” gromi!

Bez żadnych skrupułów z młodymi zawodnikami Kadry U23 rozprawili się wicemistrzowie Polski. Katowiczanie ograli rywali 12:0, a aż pięć bramek zdobył w tym spotkaniu Patryk Wronka.

O spotkaniu katowickiej „GieKSy” z Kadrą PZHL można by napisać tylko tyle, że się odbył… Wicemistrzowie Polski byli dla młodszych kolegów „po fachu” bezlitośni. Dość powiedzieć, że już po pierwszej tercji katowiczanie prowadzili aż 7:0.

Po zmianie stron gospodarze nieco spuścili z tonu, choć w dalszym ciągu nie pozwalali rywalom na zbyt wiele. Podopieczni Toma Coolena kontynuowali dzieło zniszczenia i zaaplikowali rywalom kolejne cztery bramki.

Ostatnia odsłona tego spotkania była jedynie formą dogrania tego meczu do końcowej syreny. Gospodarze nie forsowali już tak tempa, przez co w tej tercji oglądaliśmy tylko jednego gola. W 58. minucie dwunastego gola – a swojego piątego w tym meczu – zdobył Patryk Wronka ustalając wynik na 12:0 dla wicemistrzów Polski.

Tauron KH GKS Katowice – Kadra PZHL U23 12:0 (7:0, 4:0, 1:0)
1:0 Patryk Wronka – Damian Tomasik – Oskar Krawczyk (03:36)
2:0 Grzegorz Pasiut – Janne Laakkonen – Tomasz Malasiński (04:49)
3:0 Mikołaj Łopuski – Jakub Wanacki – Eetu Heikkinen (06:49)
4:0 Grzegorz Pasiut – Dusan Devecka – Martin Cakajik (07:23)
5:0 Patryk Wronka – Bartosz Fraszko – Radosław Sawicki (07:50)
6:0 Janne Laakkonen – Grzegorz Pasiut – Dusan Devecka (10:27, w podwójnej przewadze)
7:0 Dusan Devecka – Jesse Rohtla – Maciej Urbanowicz (19:43)
8:0 Patryk Wronka – Martin Cakajik – Tomasz Malasiński (29:14)
9:0 Mikołaj Łopuski – Jesse Rohtla – Maciej Urbanowicz (30:29)
10:0 Patryk Wronka – Radosław Sawicki – Bartosz Fraszko (36:06)
11:0 Tomasz Malasiński – Janne Laakkonen – Grzegorz Pasiut (39:23)
12:0 Patryk Wronka – Bartosz Fraszko – Radosław Sawicki (57:40)

Sędziowali: Sebastian Kryś (główny) – Dariusz Pobożniak i Dawid Pabisiak (liniowi)
Minuty karne: 0-4
Strzały: 72-16
Widzów: 30

Tauron KH GKS Katowice: Kieler – Wanacki, Heikkinen; Urbanowicz, Rohtla, Łopuski – Cakajik, Devecka; Laakkonen, Pasiut, Malasiński – Tomasik, Krawczyk; Fraszko, Wronka, Sawicki – Krężołek.
Trener: Tom Coolen

Kadra PZHL: Czernik – Bizacki, Noworyta; Sołtys, Wałęga, Misterkiewicz – Khoperia, Gruszczyk; Wsół, Michał Rybak, Maciej Rybak – Niedlich, Duszak; Gruźla, Jóźwik (2), Luszniak (2) – Wysocki, Skokan; Zając, Blanik, Magiera.
Trener: Grzegorz Klich