Biało-czerwone z kolejnym zwycięstwem!

Drugą wygraną na, rozgrywanych w szkockim Dumfries, Mistrzostwach Świata dywizji IB odniosły reprezentantki Polski do lat 18. Biało-czerwone ograły rówieśniczki z Holandii 4:2.

Spotkanie z Holenderkami rozpoczęło się dla naszych zawodniczek nieco pechowo. Kilka niepotrzebnych błędów spowodowało, iż już w 10. minucie nasze rywalki wyszły na prowadzenie.

Na gola wyrównującego trzeba było czekać do drugiej tercji, kiedy to Zuzanna Baran dała biało-czerwonym remis. Zawodniczka klubu z Prerova potrzebowała zaledwie 24 sekund gry w tej odsłonie meczu, aby wyrównać jego stan.

Po tej bramce ponownie nastał okres dłuższej niemocy strzeleckiej po obu stronach tafli. Przełamanie przyszło w trzeciej tercji i 42. minuty To wówczas biało-czerwone wyszły na prowadzenie po trafieniu Wiktorii Sikorskiej. Niestety, koncentracji naszym zawodniczkom wystarczyło na niemal dokładnie trzy minuty. Po takim bowiem czasie Holenderki zdołały wyrównać stan rywalizacji na 2:2. Końcowe minuty trzeciej tercji to jednak koncertowa gra Polek. Gole Julii Zielińskiej i ponownie Wiktorii Sikorskiej ustaliły wynik tego spotkania na 4:2 dla biało-czerwonych!

W pozostałych spotkaniach tego dnia Norweżki pewnie pokonała rówieśniczki z Chin 3:0, a Francuzki w tych samych rozmiarach ograły Wielką Brytanię. Do zmagań na turnieju w Dumfries biało-czerwone powrócą po dniu przerwy – w środę, gdy rywalkami Polek będą zawodniczki z Francji.

Polska U18 – Holandia U18 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
0:1 Fleur Kivits – Merel Slopsema – Esther de Jong (09:46)
1:1 Zuzanna Baran – Wiktoria Sikorska (20:24)
2:1 Wiktoria Sikorska – Zuzanna Baran (41:52)
2:2 Esther de Jong – Iris van Houten (44:45)
3:2 Julia Zielińska – Wiktoria Sikorska – Zuzanna Baran (53:04)
4:2 Wiktoria Sikorska (59:15)

Sędziowały: Cianna Lieffers (główna) – Emma Sanders i Anastasiya Tanasevich (liniowi)
Minuty karne: 6 – 6
Strzały: 22 – 26
Widzów: 105

Polska U18: Grzybowska – Zielińska, Rostalska; Sikorska, Schramm, Z. Baran – Patla, K. Zaborska; K. Baran, Talanda, Błaszków – Kot, Kędra; Sowa, Kopciara, Kobus, A. Zaborska, Mota, Solecka.
Trener: Tomasz Kowalczyk

Holandia U18: Fondse – Brouwers, van Ooijen; Kivits, de Jong, Collard – Seppenwolde, Nauta; Liska, Meerkerk, Strijland – van Houten, Slopsema; Zandwijk, Prool, van de Wijgert – Meiring, Claessens.
Trener: Alf Philippen