Biało-czerwoni bez awansu. Zdecydowały rzuty karne

Awans do dywizji IA nie dla Polski! W ostatnim meczu MŚ U20 dywizji IB biało-czerwoni ulegli Norwegii w serii rzutów karnych 3:2 i to nasi piątkowi rywale za rok zagrają o poziom wyżej.

Od niezwykle wyrównanej tercji rozpoczął się pojedynek Norwegów z reprezentacją Polski. Mimo iż to nasi rywale dłużej utrzymywali się przy krążku to jednak biało-czerwoni częściej oddawali strzały na bramkę rywali. Mimo to za każdym razem na posterunku stał golkiper hokeistów z półwyspu skandynawskiego.

Początek drugiej tercji do złudzenia przypominał pierwszą część gry; do czasu… W 26. minucie solowy rajd Samuela Solena zakończył się strzałem na bramkę odbitym przez Kamila Lewartowskiego. Do „gumy” dopadł jednak inny z Norwegów i posłał krążek nad leżącym już Lewartowskim do polskiej bramki. Dokładnie minutę później prowadzenie naszych rywali podwyższył Mads Homdrom. Na szczęście, po chwili dekoncentracji biało-czerwoni z minuty na minutę wracali do swojej dobrej dyspozycji z wcześniejszej części meczu. Na trzy minuty przed końcem tej odsłony spotkania kontaktową bramkę zdobył Dominik Jarosz zapewniając emocje do końcowych minut meczu.

O tym, że emocje były aż do zakończenia trzeciej tercji najlepiej świadczą ostatnie sekundy w których Polacy, grając w liczebnej przewadze i bez bramkarza zdołali doprowadzić do wyrównania na zaledwie 7 (!!) sekund przed syreną kończąca zawody. Gola dającego nadzieję biało-czerwonym zdobył najlepszy napastnik całego turnieju – Alan Łyszczarczyk.

W rzutach karnych Norwegowie byli jednak bezlitośni. Najpierw zatrzymali oni naszych najlepszych strzelców- Alana Łyszczarczyka i Bartłomieja Jeziorskiego – a nastepnie zadali dwa ciosy, które to właśnie ich wysłaly na przyszłoroczne MŚ dywizji IA.

Norwegia U20 – Polska U20 3:2k. (0:0, 2:1, 0:1, 0:0d., 1:0k.)
1:0 Leiv Esbjorn Vold – Samuel Solem – Sivert Harbosen (25:33)
2:0 Mads Homdrom – Alexander Jacob Noer – Joachim Nielsen (26:37)
2:1 Dominik Jarosz – Bartłomiej Jeziorski – Alan Łyszczarczyk (36:59)
2:2 Alan Łyszczarczyk – Bartłomiej Jeziorski – Paweł Zygmunt (59:53, w przewadze, pusta bramka)
3:2 Martin Ellingsen (decydujący rzut karny)

Sędziowali: Sean Macfarlane (USA – główny) – Lukas Kacej (Słowacja) – Gregor Rezek (Słowenia – liniowi)
Minuty karne: 6 – 10 (w tym 2 min. tech.)
Strzały: 31 – 27
Widzów: 100

Norwegia U20: Hanneborg – Harbosen, Kjellesvik; Noer, Karlsen, Ellingsen (2) – Meisingset, Krogdahl; Edvardsen, Dahl, Homdrom – Nielsen (2), Pedersen; Vikingstad, Marthinsen (2), Hermansen – Ronnild; Mathisen, Grosvik, Solem, Vold.
Trener: Anders Gjose

Polska U20: Lewartowski (do 58:20 i od 59:53) – Michałowski, Wysocki; Bernacki (2), Zygmunt, Jarosz; Skokan (2), Radzieńczak; Łyszczarczyk, Paś, Jeziorski – Niedlich (2), Bizacki (2); Sołtys, Michał Rybak, Pelaczyk – Noworyta; Obłoński, Maciej Rybak, Mularczyk, Olszewski
Trener: David Leger