Biało-czerwoni najlepsi w Budapeszcie!

Zwycięstwem reprezentacji Polski 3:2 zakończyło się drugie spotkanie biało-czerwonych na turnieju z cyklu Euro Ice Hockey Challenge w Budapeszcie. Podopieczni Teda Nolana pokonali w nim ekipę Japonii i, dzięki korzystnemu wynikowi spotkania Węgry – Włochy, zapewnili sobie zwycięstwo w całym turnieju.

Od początku spotkanie z reprezentacją Japonii przebiegało pod dyktando biało-czerwonych, choć Japończycy momentami wyraźnie spowalniali tempo gry. Długo udawało im się opierać atakom reprezentacji Polski, choć byli bez szans w 14. minucie, gdy drogę do bramki rywali znalazł Alex Szczechura. Azjaci odpowiedzieli jednak bardzo szybko i ponownie na tablicy wyników widniał rezultat remisowy.

Jeszcze większą przewagę biało-czerwoni zyskali w drugiej tercji, która rozpoczęła się dla reprezentantów Polski bardzo dobrze. Nieco ponad 90 sekund po wznowieniu gry prowadzenie Polakom zapewnił Paweł Dronia pokonując bramkarza Japończyków. W trzeciej tercji kontynuowaliśmy dobrą grę, czego efektem było trafienie Kacpra Guzika z 44. minuty spotkania. Pod koniec meczu rywale Polaków  wykorzystali grę w liczebnej przewadze przez co końcowe minuty tego starcia były bardzo nerwowe. Ostatecznie podopieczni Teda Nolana utrzymali prowadzenie, dzięki czemu zapewnili sobie triumf w całym turnieju.

Polska – Japonia 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
1:0 Alex Szczechura – Adam Borzęcki (14:27)
1:1 Ryo Hashimoto – Makuru Furuhashi – Hiromichi Terao (16:55)
2:1 Paweł Dronia – Patryk Wronka – Alex Szczechura (21:34)
3:1 Kacper Guzik (43:42)
3:2 Hashimoto Ryo – Terao Hiromichi – Furuhashi Makuru (54:00, w przewadze)

Polska: Radziszewski – Kruczek, Borzęcki; Urbanowicz (2), Pasiut, Chmielewski – Pociecha, Dronia; Wronka, Cichy, Szczechura – Wanacki, Wajda; Kolusz, Komorski, Łopuski – Dąbkowski, Rompkowski; Domogała, Kalinowski, Guzik
Trener: Ted Nolan

Japonia: Fukufuji (Yuta n/g) – Seiya, Ryuichi, Yushi, Tetsuya, Kenta – Ryo, Mei, Takuma, Shogo (2), Yurti – Goshi (2), Hiroshi, Tomoysa, Koheyi – Ryo, Hiroto (2), Makuru, Taiga, Hiromichi