Biało-czerwoni tym razem z porażką

Reprezentacja Polski do lat 20 musiała uznać wyższość rówieśników ze Słowenii w drugim sparingowym spotkaniu przed nadchodzącym sezonem. Młode „Orły” uległy „Rysiom” 3:1.

Od samego początku spotkanie ze Słowenią było dla naszych reprezentantów dużo cięższym wyzwaniem niż, rozgrywany dzień wcześniej, mecz z ekipą Italii. Co prawda biało-czerwoni mogli szybko wyjść na prowadzenie za sprawą Jana Sołtysa, jednak 18-latek nieznacznie chybił. Co nie udało się podopiecznym Piotra Sarnika, udało się kilka minut później naszym rywalom. Na domiar złego Anek Kujavec zdobył gola, gdy Słoweńcy grali w… liczebnym osłabieniu.

Bramka ta podziałała mobilizująco na zawodników ze Słowenii, którzy zaczęli stopniowo coraz bardziej przejmować inicjatywę w tym pojedynku.

Drugą odsłonę spotkania nasza „20” rozpoczęła najgorzej jak tylko mogła – od straty bramki już w 47 sekundzie tej części gry. Później tempo gry uspokoiło się, a rywale Polaków kontrolowali przebieg meczu.

W trzeciej tercji biało-czerwoni odważniej ruszyli do ataku. Kontaktowe trafienie w 52. minucie zdobył zawodnik JKH GKS-u Jastrzębie Dominik Paś. Podopiecznym Piotra Sarnika nie udało się jednak pójść za ciosem i doprowadzić do wyrównania. Na domiar złego to gospodarze spotkania zdobyli swoją trzecią bramkę i przypieczętowali swój triumf.

Słowenia, wraz z poprzednim rywalem Polaków – Włochami – a także Węgrami, Ukrainą i Japonią, będzie rywalem biało-czerwonych na grudniowych Mistrzostwach Świata dywizji IB, które odbędą się w Tychach.

Słowenia – Polska 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
1:0 Anek Kujavec – Jasa Jenko (05:41, w osłabieniu)
2:0 Rok Kapel – Jaka Sodja (20:47)
2:1 Dominik Paś – Adrian Duszak – Paweł Zygmunt (51:31, w przewadze)
3:1 Aljaz Predan – Rok Kapel – Erik Svetina (59:24)

Minuty karne: 10-8
Strzały: 17-20

Polska: Prokop – Bizacki, Wysocki (2); Zygmunt, Paś, Lewandowski – Bieniek, Duszak (2); Jóźwik, Kamiński, Olszewski – Khoperia, Noworyta; Brynkus, Wałęga, Sołtys – Gruszczyk; Worwa (2), Mularczyk, Smal (2), Słowakiewicz.