Biało-czerwoni z pierwszym zwycięstwem w sezonie

Hokejowa reprezentacja Polski do lat 20 odniosła pewne zwycięstwo w pierwszym przedsezonowym sparingu. W Jesenicach biało-czerwoni ograli rówieśników z Włoch 3:0.

Biało-czerwoni tylko w pierwszych minutach mieli problemy z zawiązaniem akcji, które mogłyby zagrozić bramce rywali. Z czasem nasza reprezentacja zaczęła zyskiwać przewagę, którą nasi reprezentanci udokumentowali w 10. minucie meczu, kiedy to Szymon Bieniek.

W drugiej tercji tempo gry uspokoiło się, choć to nadal Polacy stwarzali sobie więcej groźnych sytuacji strzeleckich. Po jednej z nich prowadzenie naszej „20” podwyższył Kamil Wałęga, który w tym spotkaniu świetnie współpracował z Janem Sołtysem – to właśnie po akcji tej pary Polacy mogli cieszyć się z drugiego trafienia w tym spotkaniu.

Ostatnią odsłonę pojedynku z Włochami Polacy rozpoczęli mocnym uderzeniem. Podopieczni Piotra Sarnika potrzebowali nieco ponad trzech minut, aby ponownie umieścić krążek w siatce rywali. Tym razem, po strzale Sołtysa, krążek, po raz drugi w tym meczu, do bramki skierował Kamil Wałęga, ustalają wynik meczu na 3:0 dla biało-czerwonych.