Bytomianie lepsi od beniaminka

Pierwsze zwycięstwo w serii przedsezonowych meczów kontrolnych odnieśli we wtorek hokeiści Polonii Bytom. Podopieczni Andreja Parfenova ograli na własnym lodzie Zagłębie Sosnowiec 3:1.

Zwycięstwo nad sosnowieckim klubem to pierwsza wygrana bytomian w obecnym okresie przygotowawczym do nowego sezonu. Wcześniej podopieczni Andreja Parfenova przegrali z Naprzodem Janów (1:0) i nie dokończyli spotkania z PGE Orlikiem Opole (przerwany po 28. minutach z powodu dziury w lodzie).

Dla Zagłębia Sosnowiec to z kolei pierwsza porażka przed nowym sezonem. Beniaminek PHL w obecnym okresie przygotowawczym rozegrał ja dotąd tylko jedno spotkanie – zwycięstwo w meczu z reprezentacją Polski do lat 20 (5:1).

We wtorkowym spotkaniu bytomianie zwyciężyli 3:1 po golach Jakuba Jaworskiego, Denisa Trakhanova i Karola Wąsińskiego. Honorowego gola dla gości zdobył Vladimir Luka.

Sparingi przed sezonem 2018/19

TMH Polonia Bytom: Kraus – Trakhanov, Stępień; Stoklasa, Kukushkin, Salamon – Turon, Cunik; Samusenko, Krzemień, Jaworski – Balcerek, Pakhmurin; Dybaś, Frączek, Wąsiński – Kalus; Bryk, Sroka, Bajon.

Zagłębie Sosnowiec: Czernik (od 30:00 Pasek) – Charousek, Kaluza; T. Kozłowski, Rutkowski, Kana – J. Jaskólski, Jarabek; Luka Słaboń Bernat – Kafel, Kołodziej; A. Jaskólski, Stojek, Bernacki – Stokłosa, Sikora, Jarosz – Pędraś, Domogała, Gniewek.