Ciężka przeprawa dla biało-czerwonych

Od zwycięstwa przygodę z turniejem w ukraińskich Browarach rozpoczęli hokeiści reprezentacji Polski, którzy na początek pokonali Ukrainę 2:1. Zwycięstwo przyszło jednak dopiero w serii rzutów karnych, w których decydującego gola zdobył Aron Chmielewski.

Od początku lepiej na lodzie prezentowali się biało-czerwoni. Podopieczni Tomasza Valtonena długo nie potrafili jednak zamienić swojej bardzo dobrej postawy na zdobycz bramkową. Ta przyszła dopiero w 25. minucie gdy grę w liczebnej przewadze na gola zamienił Bartłomiej Neupauer. Niestety, tym samym bardzo szybko odpłacili się gospodarze turnieju, którzy po niespełna pięciu minutach doprowadzili do wyrównania.

Ogromna emocje towarzyszyły nam przez większą część tego spotkania, a w jego końcówce sięgnęły zenitu, gdy biało-czerwoni raz po raz marnowali sytuacje, które mogłyby dać im zwycięstwo.

Najpierw krążek we własnej strefie obronnej przejął Tomasz Malasiński, które odegrał „gumę” do Mateusza Gościńskiego. Ten, niepilnowany przez rywali, pognał na bramkę Kirila Kuchera, jednak… nie dał rady pokonać golkipera rywali. Biało-czerwoni zwycięstwo mogli zapewnić sobie jeszcze w jednej sytuacji – na nieco ponad minutę przed końcem spotkania Polacy założyli zamek w tercji przeciwników, a groźnym strzałem popisał się Aron Chmielewski.

Zawodnik Ocelarzi Trzyniec również nie wpisał się jednak na listę strzelców. W zdobyciu zwycięskiej bramki nie pomógł też czas wzięty przez Tomasza Valtonena. Polacy do końca regulaminowego czasu gry kontrolowali przebieg spotkania, jednak nie przechylili szali zwycięstwa na swoją korzyść.

W dogrywce to reprezentanci Polski częściej stwarzali sobie sytuacje bramkowe. Swoje okazje mieli m.in. Dominik Paś, Mateusz Bepierszcz czy Aron Chmielewski. Na niewiele się to jednak zdało, więc o losach pierwszego meczu biało-czerwonych na Ukranie decydować musiały rzuty karne.

Ukraina – Polska 1:2k. (0:0, 1:1, 0:0, 0:0d., 0:1k.)
0:1 Bartłomiej Neupauer – Damian Kapica (24:38, w przewadze)
1:1 Ivan Savchenko – Andrei Deniskin – Kiril Kucher (29:24, w przewadze)
1:2 Aron Chmielewski (decydujący rzut karny)

Ukraina: Kucher (Gordyushin); Tolstushko, Ordynsky, Taran, Skrypets, Zhovnir, Martial, Yadlovsky, Matvienko; Demyanyuk, Nimenko, Zadoyenko, Deniskin, Gritsenko, Savchenko, Bondarenko, Kovalenko, Lugovoj, Krivoshapkin, Timchenko.

Polska: Odrobny (Raszka); Kolusz, Jaśkiewicz; Kapica, Neupauer, Chmielewski – Bryk, Ciura; Malasiński, Komorski, Gościński – Kostek, Bychawski; Michalski, Paś, Bepierszcz – Kolarz, Tomasik, Ł. Nalewajka, R. Nalewajka, Wróbel.