Druga wygrana w ukraińskich Browarach

Drugą wygraną na ukraińskiej ziemi odnieśli hokeiści reprezentacji Polski. Tym razem podopieczni Tomasza Valtonena gładko rozbili naszych wschodnich sąsiadów 5:1.

Biało-czerwoni prowadzenie objęli bardzo szybko bo już w 2. minucie. Przewaga biało-czerwonych rosła z każdą chwilą, aż do piątej minuty kiedy po raz kolejny znaleźli oni drogę do bramki rywali. Nie minęła minuta, a golkiper reprezentacji Ukrainy musiał skapitulować po raz kolejny. Tym razem strzałem spod linii niebieskiej Ukraińców zaskoczył Michael Kolarz. Później tempo gry uspokoiło się, choć wciąż to reprezentanci Polski dominowali na lodzie. Kolejna bramka przyszła jeszcze w tej odsłonie meczu. Na niespełna cztery minuty przed końcem spotkania potężnym strzałem na bramkę Ukrainy popisał się Michael Kolarz. Bramkarz naszych rywali co prawda obronił strzał zawodnika GKS-u Tychy, jednak był już bezradny przy dobitce Martina Przygodzkiego.

W drugiej tercji Polacy dołożyli jeszcze jednego gola – autorstwa Marcina Kolusza i na drugą przerwę schodzili prowadząc 5:0. W trzeciej odsłonie spotkania przewaga biało-czerwonych wciąż była widoczna, jednak nasza gra nie była już tak skuteczna. Uspokojeni pewnym prowadzeniem Polacy zaczęli na coraz więcej pozwalać swoim rywalom, którzy… w końcu zmusili do kapitulacji Ondreja Raszkę. Już niespełna dwie minuty po wznowieniu gry w trzeciej tercji Timur Hrycenko popisał się bardzo ładną, indywidualną akcją, która przyniosła jego ekipie gola.

Było to dla biało-czerwonych drugie spotkanie na Ukrainie, a pierwsze w turnieju w Browarach. Jutro Polacy zagrają z Rumunią. Zwycięstwo w tym spotkaniu da podopiecznym Tomasza Valtonena sukces w całym turnieju.

Ukraina – Polska 1:5 (0:4, 0:1, 1:0)
0:1 Filip Komorski – Aron Chmielewski (01:03)
0:2 Marcin Kolusz – Aron Chmielewski (04:35, w przewadze)
0:3 Michael Kolarz – Filip Komorski – Tomasz Malasiński (05:37)
0:4 Martin Przygodzki – Michael Kolarz (16:32)
0:5 Timur Hrycenko – Yevgeny Timchenko – Danil Skripets (41:45)

Polska: Raszka – Jaśkiewicz, Kolusz; Kapica, Neupauer, Chmielewski – Bryk, Ciura; Malasiński, Komorski, Gościński – Bychawski, Kostek; Michalski, Paś, Bepierszcz – Kolarz, Tomasik; Marzec, R. Nalewajka, Przygodzki.
Trener: Tomasz Valtonen