„GieKSa” minimalnie gorsza od Chorwatów

Porażką 3:2 z chorwackim Medvescakiem Zagrzeb zakończyło się drugie spotkanie katowickiej „GieKSy” w ramach turnieju półfinałowego Pucharu Kontynentalnego. W sobotę wicemistrzowie Polski zagrają z gospodarzami imprezy o awans do finału PK.

Niezbyt dobrze spotkanie z chorwackim Medveszczakiem rozpoczęli wicemistrzowie Polski. Katowiczanie w przeciągu zaledwie czterech minut aż trzykrotnie karani byli karami mniejszymi. Na szczęście wykluczenia te nie skutkowały bramkami. Po raz pierwszy okres gry w liczebnej przewadze Chorwaci wykorzystali jednak w 15. minucie, gdy w zamieszaniu pod bramką Kevina Lindskouga Michael Robert Aviani wpakował krążek do bramki „GieKSy”. Minęły dokładnie dwie minuty i… prowadzenie drużyny z ligi EBEL podwyższył David Brine. Tym razem fatalny w skutkach błąd popełnił golkiper katowiczan, który podał za bramką do jednego z rywali, on odegrał do swojego kolegi z drużyny, a ten, korzystając z tego, iż Kevin Lindskoug nie zdążył jeszcze dobrze ustawić się w swojej bramce, skierował krążek do bramki wicemistrzów Polski.

W drugiej tercji do głosu zaczęli dochodzić hokeiści ze Śląska, którzy już po nieco ponad dwóch minutach gry w tej odsłonie złapali bramkowy kontakt ze swoimi rywalami. Pierwszego gola dla wicemistrzów Polski zdobył.. jeden z defensorów chorwackiego klubu. Próbując wybić krążek z linii bramkowej Puzin odbił „gumę” o swojego bramkarza, a ta wpadła do bramki.

W taki sam sposób jak rozpoczęli drugą, tak samo zainaugurowali i trzecią tercję meczu – bardzo szybko po wznowieniu gry podopieczni Toma Coolena doprowadzili do wyrównania. Hokeiści z Katowic popisali się wspaniałą drużynową akcją, którą na gola zamienił Janne Laakkonen. Radość katowiczan nie trwała jednak długo, gdyż po dokładnie 71 sekundach na prowadzenie zagrzebian wyprowadził Yann Sauve.

Tauron KH GKS Katowice – Medvescak Zagrzeb 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
0:1 Michael Robert Aviani – Bjorn Svensson (14:48, w przewadze)
0:2 David Brine – Tomislav Zanoski (16:48)
1:2 Maciej Urbanowicz (22:32)
2:2 Janne Laakkonen – Niko Tuhkanen – Grzegorz Pasiut (41:39)
2:3 Yann Sauve – John Armstrong (42:50)

Sędziowali: Maxim Razhkov i Sergei Sobolev (główni) – Robert Pullar i Scott Rodger (liniowi)
Minuty karne: 12-20
Strzały: 29-34
Widzów: 642

Tauron KH GKS Katowice: Lindskoug (do 58:27) – Wanacki, Heikkinen; Rohtla, Łopuski, Wronka – Devecka, Cakajik; Pasiut, Laakkonen, Malasiński – Krawczyk, Tuhkanen; Fraszko, Starzyński, Urbanowicz – Skokan, Wysocki; Krężołek, Sawicki, Michał Rybak.
Trener: Tom Coolen

Medvescak Zagrzeb: Rosandic – Lehtonen, Sauve, Manavian; Sylvestre, Mauldin – Robar; Deutsch, Svesson, Armstrong, Aviani – Puzic, Kudelka; Brine, Zanoski, Simsic – Cepon, Sijan; Ficur.
Trener: Aaron Fox