„GieKSa” z pierwszym zwycięstwem!

Od bardzo ważnego zwycięstwa przygodę z turniejem półfinałowym Pucharu Kontynentalnego rozpoczęli hokeiści Tauron KH GKS-u Katowice. Wicemistrzowie Polski w pierwszym meczu w Belfaście pokonali włoskie Ritten Sport 4:0.

Spotkanie z Włochami rozpoczęło się dla wicemistrzów Polski wprost wyśmienicie. Co prawda na pierwszego gola musieliśmy czekać dopiero do ósmej minuty, ale było to trafienie dla katowiczan. To wówczas Tomasz Malasiński wykorzystał zamieszanie pod bramką bramkarza Włochów, przejął krążek i z najbliższej odległości pokonał Tragusta, dając „GieKSie” prowadzenie po pierwszej tercji meczu.

W drugiej części gry coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić hokeiści z Ritten, jednak na ich drodze za każdym razem stał znakomicie dysponowany Kevin Lindskoug. Pewność, jaką golkiper „GieKSy” dał swoim kolegom przełożyła się również na kolejne bramki dla wicemistrzów Polski. Najpierw kapitan katowickiej ekipy zmienił tor lotu krążka po strzale Niko Tukhanena i podwyższył prowadzenie swojej drużyny, a niespełna dwie minuty później gola w liczebnym osłabieniu zdobył Jesse Rohtla.

Przed trzecią odsłoną spotkania podopieczni Toma Coolena przystępowali do gry ze wszystkimi atutami po swojej stronie. Fenomenalnie broniący Kevin Lindskoug i trzy-bramkowe prowadzenie pozwoliły katowiczanom na grę z dużo większą pewnością. To z kolei otworzyło drogę do jeszcze większej kontroli nad wydarzeniami na lodzie. Mimo to, na ostatnie trafienie wicemistrzów Polski musieliśmy czekać do 56. minuty, gdy Janne Laakkonen ustalił wynik spotkania na 4:0.

Tauron KH GKS Katowice – Rittner Sport 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
1:0 Tomasz Malasiński – Grzegorz Pasiut – Janne Laakkonen (07:41)
2:0 Tomasz Malasiński – Niko Tuhkanen – Janne Laakkonen (32:47, w przewadze)
3:0 Jesse Rohtla (34:43, w osłabieniu)
4:0 Janne Laakkonen – Grzegorz Pasiut – Tomasz Malasiński (55:49)

Sędziowali: Nicolas Cregut i Maksim Razhkov (główni) – Nathan Carmichael i Scott Rodger (liniowi)
Minuty karne: 12-6
Strzały: 39-28
Widzów: 200

Tauron KH GKS Katowice: Lindskoug – Wanacki, Heikkinen; Rohtla, Łopuski, Wronka – Devecka, Cakajik; Pasiut, Laakkonen, Malasiński – Krawczyk, Tuhkanen; Fraszko, Starzyński, Urbanowicz – Skokan, Wysocki; Krężołek, Sawicki, Michał Rybak.
Trener: Tom Coolen

Rittner Sport: Tragust – Tauferer, Brighenti; S. Kostner, Eriksson, Sislannikovs – Vigl, Lescovs; Tudin, Frei, Spinell – Brunner, Lutz; J. Kostner, Spinell, Fink – Lang; Qehler, Quinz, Eisath, Pechlaner.
Trener: Riku-Petteri Lehtonen