Grad goli w Oświęcimiu

W piątkowy wieczór na Chemików 4 doszło do spotkania Unii Oświęcim z Węglokoks Kraj Polonią Bytom. Zdecydowanym faworytem w tym meczu byli oświęcimianie, którzy w ostatnich spotkaniach nie radzili sobie jednak zbyt dobrze.

Lepiej spotkanie zaczęli goście, którzy wyszli na prowadzenie za sprawą Szymona Mularczyka. Później strzelali już tylko „biało-niebiescy” i to aż czterokrotnie w tej tercji. Pierwszego gola dla Unii zdobył Piotrowicz potem trafienia dołożyli Trandin, Gruszka oraz Tabaczek. Warto dodać, że świetnie na lodzie spisywał się duet Trandin-Przygodzki – to właśnie ci hokeiści mieli udział przy trzech bramkach. Tercja ta zakończyła się wynikiem 4-1.

W drugiej tercji znów jako pierwsza zaczęła strzelać Polonia. Bramkę zdobył Wąsiński, natomiast dla Unii dwie bramki dołożył Alexei Trandin. Po tej tercji na tablicy widniał wynik już 6-2.

W trzeciej tercji Polonia już nie zdobyła bramki natomiast Unia dołożyła jedną, której strzelcem był Andrej Themar. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 7-2.

KS Unia Oświęcim – Węglokoks Kraj Polonia Bytom 7:2 (4:1, 2:1, 1:0)
0:1 Szymon Mularczyk – Karol Wąsiński (03:07)
1:1 Damian Piotrowicz – Alexei Trandin – Martin Przygodzki (07:57)
2:1 Alexei Trandin – Damian Piotrowicz (09:24, w przewadze)
3:1 Dariusz Gruszka – Alexei Trandin – Martin Przygodzki (10:40)
4:1 Peter Tabacek – Andrej Themar – Jakub Saur (19:00)
4:2 Karol Wąsiński – Michał Zając (20:40)
5:2 Alexei Trandin – Martin Przygodzki – Peter Bezuska (21:00)
6:2 Alexei Trandin – Martin Przygodzki (38:13, w osłabieniu)
7:2 Andrej Themar – Jakub Saur – Juha Kiilholma (51:33, w przewadze)

Sędziowali: Robert Długi i Przemysław Gabryszak (główni) – Andrzej Nenko i Mateusz Niżnik (liniowi)
Minuty karne: 4 – 8
Strzały: 49 – 18
Widzów: 600

KS Unia Oświęcim: Lipiński – Saur, Vehmanen; Themar, Tabacek (2), Kiilholma – Noworyta, Bezuska; Gruszka, S. Kowalówka – Prusak, Maciejewski; Adamus (2), Wanat, Piotrowicz – A. Kowalówka, Paszek; Malicki, Trandin, Przygodzki.
Trener: Witold Magiera

Węglokoks Kraj Polonia Bytom: Kraus – Stępień (4), Bodora; Zając, Filip (2), Mularczyk – Stavissky, Gajdzik; Sroka, Dudkiewicz, Wąsiński – Anklewicz, Augustyniak, Bajon (2), Alimov.
Trener: Sebastian Kłaczyński