Inauguracja na szóstkę

Od bardzo pewnego zwycięstwa nad Unią Oświęcim okres sparingowy rozpoczęli hokeiści GKS-u Tychy. Mistrzowie Polski rozbili „Unitów” aż 6:0.

Mimo iż dla tyszan był to pierwszy, a dla „Unitów” dopiero drugi mecz sparingowy, to od początku stał on na bardzo wysokim poziomie. Obie ekipy prowadziły szybką grę, choć, jak można było przypuszczać to gospodarze przeważali. Brakował im jednak skuteczności, przez co na pierwszą bramkę musieliśmy czekać aż do 16. minuty. Michala Fikrta jako pierwszy pokonał Patryk Kogut.

Przewaga „trójkolorowych” rosła z każdą minutą, jednak druga odsłona, podobnie jak pierwsza, zakończyła się zdobyciem tylko jednej bramki przez tyszan. Tym razem na listę strzelców wpisał się, debiutujący w GKS-ie Tychy, Peter Novajovsky.

Mistrzowska forma, odzwierciedlona również na nowych strojach GKS-u, dała o sobie znać w trzeciej tercji spotkania, gdy tyszanie aż czterokrotnie pokonywali golkipera Unii Oświęcim. Oprócz drugiej bramki Patryka Koguta mogliśmy oglądać także gola Mateusza Gościńskiego czy dwa trafienia Jakuba Witeckiego.

Warto zaznaczyć iż w zespole GKS-u Tychy z bardzo dobrej strony pokazał się Kamil Lewartowski, który rozegrał cały mecz i zanotował „czyste konto”. W zespole mistrza Polski zabrakło Johna Murraya, Gleba Klimenko, Andreja Mikhnova, Kamila Kalinowskiego i Remigiusza Gazdy.

Kolejny mecz obu drużyn w czwartek o godzinie 17 w Oświęcimiu.

Sparingi przed sezonem 2018/19

GKS Tychy – KS Unia Oświęcim 6:0 (1:0, 1:0, 4:0)
1:0 Patryk Kogut – Bartłomiej Pociecha – Filip Komorski (15:06)
2:0 Peter Novajovsky – Michael Cichy – Alex Szczechura (21:34)
3:0 Jakub Witecki – Michael Kolarz – Marcin Horzelski (42:59)
4:0 Mateusz Gościński – Filip Komorski – Bartłomiej Pociecha (46:21)
5:0 Patryk Kogut – Michael Cichy – Michał Kotlorz (55:55)
6:0 Jakub Witecki – Filip Komorski – Bartłomiej Pociecha (56:18)

Minuty karne: 0-10 (w tym 2 min tech.)
Widzów: 1000

GKS Tychy: Lewartowski – Pociecha, Ciura; Sykora, Komorski, Kogut – Bryk, Górny; Gościński, Rzeszutko, Bagiński – Kotlorz, Novajovsky; Jeziorski, Galant, Witecki – Kolarz, Horzelski; Cichy, Szczechura.
Trener: Andrej Gusov

Unia Oświęcim: Fikrt – Saur, Bezuska; S. Kowalówka, Danecek, Piotrowicz – Gabryś, Paszek; Tabacek, Haas, Wojtarowicz – Filippov, A. Kowalówka; Adamus, Wanat, Malicki – Khoperia; Prusak, Dudkiewicz, Magiera (6).
Trener: Jirzi Szejba