Jastrzębianie z pierwszą wygraną

W drugim meczu kontrolnym przed zbliżającym się sezonem PHL hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie ograli słowacką Zilinę 2:1. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w serii rzutów karnych Tomasz Kulas.

Lepiej w spotkanie weszli zawodnicy słowackiego klubu, którzy na prowadzenie wyszli dopiero na początku drugiej tercji. Jastrzębianie bardzo długo nie potrafili doprowadzić do wyrównania. Te przyszło dopiero na trzy minuty przed zakończeniem trzeciej tercji. Bramkarza gospodarzy pokonał Jakub Kubes, który, jak się późnej okazało doprowadził do serii rzutów karnych. W najazdach jako jedyny drogę do bramki golkipera rywali znalazł Tomasz Kulas, który tym samym zapewnił jastrzębianom zwycięstwo.

Kolejny mecz zawodnicy JKH GKS-u rozegrają 7 sierpnia. Wówczas, przed własną publicznością, skrzyżują oni kije z hokeistami MHK Dubnica.