Jastrzębianie nie zwalniają tempa!

Kolejne zwycięstwo na swoim koncie zapisali hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie. Podopieczni Roberta Kalabera pokonali na wyjeździe zespół Unii Oświęcim 4:1.

W niedzielny wieczór na Chemików 4 zawitał zdobywca Pucharu Polski, czyli JKH GKS Jastrzębie. W pierwszej tercji jedyne emocje dostarczyły kontrowersyjne decyzje sędziów, którzy tego wieczoru nie spisywali się zbyt dobrze oraz bójka pomiędzy Adamusem a Michałowskim. Zwycięsko z tego pojedynku wyszedł zawodnik drużyny gości.

W drugiej tercji działo się niewiele, a co mogło cieszyć oko to jedynie ostra gra ciałem i zdobyta przez jastrzębian bramka. Tercja ta zakończyła się wynikiem 0:1 dla JKH.

W trzeciej tercji gospodarze zaprezentowali się bardzo słabo nie wykorzystując przewag oraz tworząc poprzez błędy sytuacje przeciwnikom. Wynik zakończył się wynikiem 1:4 dla Jastrzębia. Następna kolejka PHL już w najbliższy wtorek.

KS Unia Oświęcim – JKH GKS Jastrzębie 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)
0:1 Tomas Kominek – Artyom Dubinin – Radosław Nalewajka (21:48)
0:2 Radosław Nalewajka (40:38)
0:3 Kamil Wróbel – Jakub Kubes – Vladimir Lukacik (42:42)
1:3 Alexei Trandin – Miroslav Jachym – Martin Przygodzki (48:46, w przewadze)
1:4 Tomasz Kulas (55:48, w osłabieniu)

Sędziowali: Maciej Pachucki (główny) – Dariusz Pobożniak i Maciej Byczkowski (liniowi)
Minuty karne: 10 – 37 (w tym kara meczu za niesportowe zachowanie dla Jakuba Michałowskiego)
Strzały: 32 – 27
Widzów: 1000

KS Unia Oświęcim: Fikrt – Saur (2), Vehmanen; Themar (2), Tabacek, Kiilholma – Jezek (2), Bezuska; Gruszka, Danecek, S. Kowalówka – Jachym, Maciejewski; Adamus (4), Wanat, Piotrowicz – A. Kowalówka, Paszek, Trandin, Przygodzki
Trener: Witold Magiera

JKH GKS Jastrzębie: Raszka – Homer (4), Lukacik; Wróbel, Fabus (2), Paś (2) – Grof, Michałowski (25); Kominek, Dubinin, R. Nalewajka – Gimiński (2), Kantor; Jarosz, Sołtys, Wałęga.
Trener: Robert Kalaber