Jastrzębie pokonuje Węgrów. Polski finał w Porubie

Z kompletem zwycięstw przez fazę grupową turnieju o Puchar RT Torax przeszli hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie, którzy w swoim drugim meczu na tym turnieju ograli węgierski Debreceni EAC 3:1.

Początek spotkania był po obu stronach tafli bardzo nerwowy, choć to jastrzębianie jako pierwsi otrząsnęli się z tego chaosu. Bardzo szybko – bo już w 6. minucie – podopieczni Roberta Kalabera otworzyli też wynik spotkania. To był jednak jedyny pozytywny aspekt pierwszej części spotkania w wykonaniu hokeistów z Jastrzębie-Zdroju. Później jastrzębianie nie potrafili podwyższyć swojego prowadzenia, mimo długich okresów gry w przewadze, a na domiar złego Łukasz Nalewajka został ukarany karą meczu za rzucenie na bandę.

Niemoc jastrzębian trwała również w drugiej tercji, kiedy to śmielej do frontalnych ataków przeszli zawodnicy z Debreczyna. Prowadzeni przez Davida Musila zawodnicy zdołali nawet pokonać Ondreja Raszkę i doprowadzić do wyrównania, jednak na gola Węgrów szybko odpowiedział Dominik Nahunko i JKH GKS znów prowadził…

W trzeciej tercji Madziarowie próbowali powrócić jeszcze do tego spotkania, jednak ich ambicje zostały skarcone w 5. minucie tej odsłony spotkania, gdy po profesorsku duet Kominek – Kasperlik poradził sobie z węgierskim golkiperem.

Dzięki zwycięstwu jastrzębianie awansowali do finału tego turnieju. W nim podopieczni Roberta Kalabera zmierzą się z… Nestą Mires Toruń! Początek starcia dwóch polskich ekip w sobotę o godzinie 17:30.

JKH GKS Jastrzębie – Debreceni EAC 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
1:0 Jakub Grof – Martin Kasperlik (05:46, w przewadze)
1:1 Attila Nemeth – Bronson Kovacs (30:11)
2:1 Dominik Nahunko – Dominik Paś – Jan Homer (32:54)
3:1 Tomas Kominek – Martin Kasperlik (44:06)

Minuty karne: 31 (w tym kara meczu dla Łukasza Nalewajki) – 10
Widzów: 100

JKH GKS Jastrzębie: Raszka – Gimiński, Grof, Wróbel, Jarosz, Kasperlik – Sulka, Homer, Kominek, Kulas, R. Nalewajka – Chorążyczewski, Kubes, Nahunko, Paś, Ł. Nalewajka – Michałowski, Bigos, Pelaczyk, Dubinin, Matusik.
Trener: Robert Kalaber

Debreceni EAC: Z. Hetenyi – Berta, Kovacs, Antal, Erdei, Darabos – Vuorijarvi, Běhal, Izacky, Novotny, Hari – P. Hetenyi, Nemeth, Sillo, Vincze, Molnar – Szokolov, Kuleshov, Koppany, Sallo, Wasserbauer.