Katowice górą w Górniczych Derbach. Zwycięska passa nadal trwa

4 grudnia to ważny dzień dla każdego górnika. W ten Barbórkowy wieczór spotkały się dwa Górnicze Kluby Sportowe – z Jastrzębia-Zdroju i z Katowic. Lepszy o jedną bramkę okazał się zespół obecnego lidera Polskiej Hokej Ligi.

Najbardziej obfita w gole była pierwsza tercja tego spotkania. Pierwsza bramka padła już po minucie gry. Bramkarza JKH GKS-u Jastrzębie pokonał Marek Strzyżowski. Do wyrównania doszło cztery minuty później. Gola na wagę remisu zdobył Patryk Matusik. 22-latek pokonał bramkarza gości mocnym strzałem z dystansu. Kolejne trafienia należały do gości. Ondreja Raszkę pokonali Mikołaj Łopuski i Grzegorz Pasiut i po 20 minutach gry Katowice prowadziły 1-3.

Po raz ostatni Ondrej Raszka skapitulował w 5. minucie drugiej tercji po trafieniu Mikołaja Łopuskiego. Następnie gospodarze wzięli się za odrabianie strat. Kevin Lindskoug puścił dwie bramki, ale to nie wpłynęło na końcowy rezultat spotkania. Szwedzkiego golkipera pokonywali kolejno Radosław Nalewajka i Martin Kasperlik. To już 20 spotkanie z rzędu gdzie Tauron KH GKS Katowice zalicza na swoim koncie zwycięstwo.

Następne spotkanie hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie rozegrają na Jastorze, a ich przeciwnikiem będzie ekipa z Nowego Targu. Natomiast lider PHL zagra w Oświęcimiu z miejscową Unią.

JKH GKS JASTRZĘBIE – TAURON KH GKS KATOWICE 3:4 (1:3, 1:1, 1:0)
0:1 Marek Strzyżowski (1:05) – G. Pasiut + J. Laakkonen
1:1 Patryk Matusik (5:06) – R. Nalewajka + T. Kominek
1:2 Mikołaj Łopuski (10:04)
1:3 Grzegorz Pasiut (14:00) – J. Laakkonen + M. Strzyżowski (5/4)
1:4 Mikołaj Łopuski (24:22) – P. Wronka + N. Tuhkanen
2:4 Radosław Nalewajka (31:47) – J. Kubes + G. Radzieńczak
3:4 Martin Kasperlik (59:52) – P. Fabus + T. Kominek