KHL – podsumowanie dnia (07.01)

Pięć spotkań zaplanowano na poniedziałek w lidze KHL. Na lodzie ponownie pojawili się m,in faworyci rozgrywek AK Bars Kazan, którego czekał trudny mecz w Podolsku, ale także aspirujący do grupy najlepszych Avangard Omsk czy Metallurg Magnitogorsk.

O tym jak trudnym terenem jest lodowisko w Podolsku mogli przekonać się kilka dni temu hokeiści CSKA, którzy potrzebowali dogrywki, aby rozstrzygnąć spotkanie z Vityaz na swoja korzyść. Mniej szczęścia, a może umiejętności miała ekipa AK Bars Kazań, która straciła na lodzie w Podolsku komplet punktów. Mimo dużej przewagi AK Bars musieli uznać wyższość  dobrze broniących gospodarzy przegrywając 2:1, warto zauważyć znakomitą dyspozycję bramkarza zespołu Vityaz Fina Joni Ortio.

Zaskakująco łatwo, chyba również dla samych zawodników, grało się hokeistom z Omska. Avangard bez problemów poradził sobie na wyjeździe z moskiewskim Spartakiem. Wynik 0:4 na korzyść gości przemawia zresztą sam za siebie. Spartak jedynie w trzeciej tercji, gdy wszystko było już tak naprawdę rozstrzygnięte starał się mocniej zagrozić bramce Avangarda.

Dobrą formę ostatnich dni potwierdzili zawodnicy z Magnitogorska ogrywając Admirał 3:1. Jeśli pominąć przeciętny występ w Pucharze Sprenglera Magnitogorsk nie przegrał meczu od 10 grudnia i jest już na siódmej pozycji w lidze.

Metallurg Magnitogorsk – Admiral Vladivostock 3:1