KHL – podsumowanie dnia (03.12)

Po przerwie świątecznej wracamy wreszcie do dziennych podsumowań Kontynentalnej Hokej Ligi, która wznowiła swoje rozgrywki po dwóch dniach przerwy związanej z Nowym Rokiem. Czwartek był dniem czterech spotkań.

Najciekawiej było w Kazaniu, gdzie spotkały się ze sobą drużyny nr 2 i 3 konferencji wschodniej KHL. Miejscowy AK Bars podejmował Avangradę Omsk. Mimo świetnego początku gospodarzy, którzy już w 8 minucie prowadzili 2:0 to spotkanie miało trwać dłużej niż 60 minut. Ambitni goście przez całe mecz gonili wynik, wieńcząc pogoń sukcesem w 57 minucie. W dogrywce lepsi okazali się jednak gospodarze i to oni zjeżdżali z lodu jako zwycięzcy.

Z ostatniego miejsca w lidze udało się wydostać Admirałowi Władywostok, dzięki wygranej 2:3 w Shanghaju nad drużyną Kunlun, Admiral przeskoczył Severstal i zrównał się punktami ze Slovanem.

Kolejne spotkanie wygrali Finowie z Helsinek, tym razem bez większych problemów radząc sobie z Sibirem Nowosibirsk. Jokerit jest pewnym numerem trzy na wschodzie i staje się jednym z faworytów do wyrwania z rosyjskich rąk Pucharu Gagarina.

Kunlun Red Star – Admiral Vladivostock 2:3