KHL – podsumowanie dnia (13.12)

Ostatnio liga KHL nieco zwolniła, przed nami kolejna przerwa na spotkania reprezentacji.  Mimo zaledwie dwóch meczów w środowe popołudnie, emocji nie brakowało…

Z dwóch środowych meczów zdecydowanie ciekawszym okazał się być mecz w Bratysławie. Nasi południowi sąsiedzi podejmowali Łotyszy z Rygi. Spotkanie zaczęło się bardzo nerwowo. Już w 8 sekundzie Slovan wyszedł na prowadzenie, by 28 sekund później dać sobie strzelić wyrównującą bramkę. Ciekawy początek, 36 sekund spotkania i już 1:1.

W kolejnych minutach tempo nieco osłabło, nie oznaczało to jednak nudy na tafli. Dwie kolejne bramki były dziełem zawodników z Rygi. Pierwsza z nich padła w 16 minucie, a podwyższenie wyniku nastąpiło niedługo po rozpoczęciu drugiej tercji spotkania. W 23 minucie meczu było 1:3 i miejscowi stanęli przed trudnym zadaniem odrobienia strat. Na szczęście dla widowiska Slovan był w całkiem dobrej formie, co udowodnił  jeszcze przed końcem drugiej części. Gole dla Słowaków padały w 33. i 36. minucie. Przy wyniku 3:3 rywalizacja zaczęła się na nowo.

Trzecia tercja stała pod znakiem wyrównanej walki do ostatniej syreny, a lepsi okazali się goście. Zespół z Rygi objął prowadzenie w 47 minucie, a potem, dzięki dobrze zorganizowanej grze obronnej, nie pozwolił odebrać sobie zwycięstwa.

W drugim spotkaniu w Pekinie Kunlun Red Star stosunkowo łatwo przegrał z Barysem Astana w stosunku 1:4, a jedyną bramkę dla hokeistów z Pekinu strzelił urodzony w Zabrzu Wojtek Wolski.

Kunlun Red Star – Barys Astana 1:4