KHL – podsumowanie dnia (17.12)

Po kilku dniach przerwy wracamy do rozgrywek Kontynentalnej Hokej Ligi. I już na samym początku czekało nas sporo emocji, poniedziałek był dniem pięciu spotkań, w tym przynajmniej dwóch zapowiadających się bardzo atrakcyjnie. Zapraszamy więc na kolejne podsumowanie dnia.

Fantastyczne spotkanie mieli okazję obejrzeć kibice zgromadzeni na hali w mieście Bałaszycha, gdzie grający w roli gospodarzy hokeiści Avangardy Omsk podejmowali Jokerit Helsinki. Lepiej to spotkanie zaczęli przyjezdni, którym udało się uzyskać prowadzenie pod koniec pierwszej tercji, a to za sprawą zamieszania pod bramką Avangardy. Najlepiej w tym wszystkim odnalazł się Max Warn, który mocnym strzałem z bliskiej odległości po raz pierwszy dziś pokonał bramkarza z Omska. Po pierwszych 20 minutach 0:1

Druga tercja to bardzo wyrównana gra z obu stron. Bramki padały kolejno: w 26 minucie dla gospodarzy, w 29 dla gości (strzelcem ponownie Max Warn) i w 35 ponownie dla hokeistów Avangardy. Po dwóch tercjach było zatem 2:2 i wszystko miało się rozstrzygnąć w ostatniej odsłonie.

Mimo niesamowitej walki i wielu szans z obydwu stron żadnej z drużyn nie udało się jednak przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Duża w tym zasługa świetnie spisujących się dziś Zapolskiego w bramce Jokeritu i  Bobkova w bramce gospodarzy. Na ostateczny rezultat spotkania musieliśmy więc czekać do dogrywki, a ta przyniosła wreszcie rozstrzygnięcie. Dokładnie w połowie dogrywki świetną akcję przeprowadzili gospodarze, a Zapolskiego pokonał Denis Zernov, dla którego był to drugi gol w dzisiejszym spotkaniu. Po świetnym meczu Avangarda wygrywa 3:2.

Nieco mniej emocji było w drugim hitowym spotkaniu dnia dzisiejszego. W Kazaniu AK Bars podejmowało Avto Yekaterinburg. Goście, mimo doskonałego początku spotkania (już w 4 minucie objęli prowadzenie), nie mieli wiele do powiedzenia w starciu z obecnym mistrzem KHL. Zostali spokojnie wypunktowani, drugą i trzecią tercję przegrywając w stosunku 1:0. Jeśli do tego dodamy bramkę na remis jeszcze w pierwszej tercji zrobił się nam wynik 3:1 i takim właśnie wynikiem zakończył się drugi poniedziałkowy pojedynek „na szczycie”.

Kunlun Red Star – Amur Khabarovsk 3:1