KHL – podsumowanie dnia (19.12)

Po bardzo intensywnym wtorku przyszła pora na delikatne spowolnienie. Środa był dniem zaledwie trzech meczów, ale przynajmniej jeden z nich zapowiadał się bardzo ciekawie.

W najciekawszym środowym spotkaniu AK Bars Kazań mierzył się z zespołem Metallurga Magnitogorsk. Mecz nie zawiódł oczekiwań kibiców i zgodnie z przewidywaniami stał na bardzo wysokim poziomie. Żeby jeszcze bardziej podnieść poziom emocji hokeiści obydwu drużyn urządzili nam fantastyczną końcówkę, którą lepiej będą wspominać goście.W trzeciej tercji Metallurg odrobił stratę dwóch bramek, doprowadzając do dogrywki, a bramka remisowa padła na… 30 sekund przed końcem podczas gry 6 na 5. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, natomiast rzuty karne lepiej wykonywali przyjezdni, ostatecznie wygrywając 6:5.

Wyjazdowe zwycięstwo zaliczyli zawodnicy Avto, którzy po porażce w Kazaniu zrehabilitowali się w Niżnekamsku, wygrywając 1:2. Ale trzeba sobie też powiedzieć, iż była to wygrana bardzo szczęśliwa, a do tego w mocno przeciętnym stylu. Tylko pierwsza tercja należała do gości i to tylko dzięki postawie bramkarza i nieskuteczności gospodarzy wicelider ligi wraca do domu z punktami.

AK Bars Kazan – Metallurg Magnitogorsk 3:4 (po karnych)