KHL – podsumowanie dnia (20.12)

Prawdziwy rollercoaster fundują nam w ostatnim czasie gracze KHL-u. We wtorek dziewięć spotkań, w środę zwolniliśmy do spotkań trzech, by w czwartek znowu przyspieszyć do dziewięciu. Ale im więcej hokeja tym lepiej dla nas. Zapraszamy na kolejne podsumowanie dnia.

Wydarzeniem dnia był przyjazd moskiewskiego CSKA do Helsinek na spotkanie z miejscowym Jokeritem. Dla obydwu drużyn było to okazja do rehabilitacji. CSKA za niespodziewaną porażkę z Vityaz (która przerwała ich fantastyczną serię zwycięstw), natomiast Jokerit za nieco upokarzającą porażkę ze Spartakiem 0:5.

Jak się okazało to miejscowi byli bardziej zmotywowani i od początku dyktowali warunki spotkania. Pierwszą bramkę strzelili już w trzeciej minucie spotkania, dzięki czemu mecz mieli ustawiony praktycznie od pierwszych minut. CSKA co prawda dało radę wyrównać w 13 minucie, ale było to wszystko, co mieli do zaoferowania przyjezdni w czwartkowy wieczór. Jeszcze przed końcem pierwszej tercji Jokerit zdobył gola na 2:1, a następnie strzelał po jednej bramce w drugiej i trzeciej tercji, ostatecznie wygrywając 4:1.

To drugi mecz z rzędu w którym zacięli się „stołeczni” napastnicy. Mimo 35 strzałów CSKA zdołało tylko raz pokonać Kalninsa, podczas gdy miejscowym na strzelenie czterech goli wystarczyło 17 trafień w światło bramki.

Do sporej niespodzianki doszło w Petersburgu. SKA będące ostatnio w świetnej formie przegrało po dogrywce z ekipą Dynama Ryga 2:3. Łotysze mieli w tym meczu jednego bohatera, 33-letni Szwed Linus Videll zdobył bowiem hat-tricka i niemalże samodzielnie wygrał to spotkanie dla Dynama.

Poza tym porażka Slovana w Mińsku…. Słowacy zbliżają się niebezpiecznie do samego dna ligi. Festiwal goli Avangardy, której wystarczyło 14 minut by ze stanu 2:2 w meczu z Severstalem doprowadzić wygranej 7:3.

Kunlun Red Star – Dynamo Moskwa 2:3