KHL – podsumowanie dnia (21.12)

Z regularnością szwajcarskiego rosyjskiego zegarka swoje rozgrywki prowadzi liga KHL. Dziewięć spotkań, potem trzy, znowu dziewięć i w piątek po raz kolejny trzy mecze. Zatem podsumujmy piątkowe trzy pojedynki.

Piątkowy wieczór należał do faworytów. Wszystkie trzy spotkania wygrały wyżej notowane ekipy.

AK Bars poradził sobie z zespołem Traktora Czelabińsk, choć nie był to łatwy mecz dla mistrzów… Musieli oni drżeć o wynik do ostatnich sekund. Bramkę ustalającą wynik na 5:3 strzelili dopiero na 24 sekundy przed końcem, gdy świetnym technicznym uderzeniem na pustą już bramkę popisał się Artyom Lukoyanow.

Dość wysoko poprzeczkę postawili Metallurgowi gracze z Niżnekamska. Na swoim lodzie prowadzili bardzo wyrównaną walkę z wyżej notowanymi gośćmi. O zwycięstwie przyjezdnych zadecydowały dwie minuty. Pomiędzy 34 a 36 minutą spotkania padły aż trzy bramki dla Magnitogorska! Z wyniku 2:1 zrobiło się 2:4, to był nokaut. I mimo przewagi Neftekhimika (w strzałach było 34 do 25 dla gospodarzy) to Metallurg wywiózł komplet punktów. Za sen w połowie meczu płaci się wysoką cenę…

Nie miał za to najmniejszych problemów Avtomobilist, pewnie pokonując  na wyjeździe Torpedo Nizhny Novogrod w stosunku 1:5. Był to chyba najmniejszy wymiar kary. Tym samym zespół Avto wrócił na fotel lidera, a biorą pod uwagę, że CSKA czeka bardzo ciężki wyjazd do Petersburga może na tym fotelu rozsiąść się na nieco dłużej. Wszystko rozstrzygnie się w sobotę.

AK Bars Kazan – Traktor Chelyabinsk 5:3