KHL – podsumowanie dnia (26.11)

Doczekaliśmy się drugiej odsłony tegorocznego #KHLWorldGames – tym razem w Zurichu. Na drugi klub, który przeciwstawi się potęgom ligi została wybrana drużyna Dynamo Ryga. Pierwszym przeciwnikiem Łotyszy było SKA Sankt Petersburg. W tle spotkania w Zurichu rozegrano jeszcze pięć innych meczów. Zapraszamy więc do kolejnego podsumowania.

Pierwsza odsłona KHL World Games w Zurichu za nami. Dużym pozytywem był fakt, że Dynamo Ryga to dużo lepszy zespół niż Slovan (pierwszy uczestnik tegorocznego KHL World Games). Łotysze zawiesili poprzeczkę wyżej niż Słowacy w Wiedniu. Długimi momentami walczyli z SKA jak równy z równym i w pewnym momencie wydawało się, że stać Dynamo na sprawienie małej niespodzianki. Po 40 minutach mieliśmy bowiem wynik remisowy 1:1. Swoją wyższość zawodnicy SKA pokazali dopiero w ostatniej odsłonie, na samym początku strzelając gola na 2:1, następnie wytrzymując pięciominutową grę w osłabieniu, by ostatecznie ustalić wynik na 3:1 na swoją korzyść strzałem na pustą bramkę w 60 minucie spotkania. Pretensje do Łotyszy można mieć przede wszystkim za te pięć minut przewagi w tercji nr 3. Grać niemal 1/4 tercji 5 na 4 i nie strzelić w tym czasie gola… mało tego przegrać tę tercje w statystyce strzałów na bramkę? To powinno zostać rozegrane dużo, dużo lepiej, a tak mamy 1:3 dla SKA.

Szalony mecz oglądali kibice w Magnitogorsku. Miejscowy Metallurg wygrał spotkanie z Torpedo Nizhny Novogrod 5:4. Gospodarze prowadzili już 4:1, ale niesamowicie ambitni goście goniący Metallurga „praktycznie” całe 60 minut doprowadzili do wyniku 5:4. Kluczem do zwycięstwa okazała się dobra gra w przewadze, gospodarze aż trzy gole strzelili bowiem podczas gry 5 na 4. Szybki, intensywny mecz, bardzo przyjemny dla oka, jeśli do tego dołożymy dużą liczbę goli to mamy przepis na świetne widowisko.

Co poza tym? Czwarta wygrana z rzędu Sibira, i, mimo iż przeciwnicy nie byli z najwyższej półki, to jednak hokeiści z Nowosybirska robią ostatnio kawał dobrej roboty. Do tego trzynasta z rzędu wygrana CSKA, w niesamowitej formie są obecnie zawodnicy ze stolicy Rosji.

Amur Khabarowsk – Sibir Novosibirsk 2:3