Kontrolnie w okrojonym składzie

Dwa zwycięstwa w dwóch meczach kontrolnych odnieśli hokeiści GKS-u Tychy. Podopieczni Andreja Gusova dwukrotnie pokonali JKH GKS Jastrzębie w ostatnim sprawdzianie formy przed fazą play-off.

W pierwszym spotkaniu kontrolnym pomiędzy obiema drużynami triumfowali tyszanie, którzy pewnie pokonali JKH GKS Jastrzębie 5:1. O wygranej tyszan przesądziła pierwsza połowa tego meczu, w której podopieczni Andreja Gusova zaaplikowali rywalom cztery bramki, nie tracąc przy tym żadnej. Remisowa trzecia tercja skutkowała tym, że to właśnie tyszanie wygrali ten pojedynek 5:1. Jedynego gola dla ekipy prowadzonej przez Roberta Kalabera zdobył Martin Kasperlik.

Dwa dni później wygrana tyszan nie była już tak okazała. Przy pustych trybunach Stadionu Zimowego w Tychach mistrzowie Polski pokonali jastrzębian 7:5. Spotkanie to było jednak dużo bardziej wyrównane niż pierwsze starcie obu drużyn. Po pierwszej tercji na tablicy świetlej widniał rezultat remisowy (2:2); po drugiej niewiele się zmieniło, bo, choć obie drużyny kontynuowały festiwal strzelecki, to ponownie zawodnicy obu ekip po dwa razy pokonywali bramkarza rywali. Dopiero w trzeciej tercji szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili hokeiści GKS-u Tychy, którzy, dzięki bramkom Adama Bagińskiego, Kamila Górnego i Patryka Koguta, wygrali całe spotkanie 7:5

JKH GKS Jastrzębie – GKS Tychy 1:5 (0:1, 0:3, 1:1)
0:1 – Tomasz Sykora – Patryk Kogut (03:00)
0:2 – Jakub Witecki – Bartłomiej Pociecha (26:00)
0:3 – Tomasz Sykora – Jarosław Rzeszutko, Adam Bagiński (29:30, w przewadze)
0:4 – Alexander Szczechura – Michael Cichy (31:00)
0:5 – Peter Novajovsky – Jarosław Rzeszutko, Adam Bagiński (49:09, w przewadze)
1:5 –  Martin Kasperlik – Kamil Wałęga, Peter Fabus (56:14)

GKS Tychy – JKH GKS Jastrzębie 7:5 (2:2, 2:2, 3:1)
1:0 – Alex Szczechura – Jarosław Rzeszutko (01:04)
1:1 – Tomas Kominek – Kamil Wałęga – Peter Fabus (02:16)