Mglista inauguracja rozgrywek

Już po raz kolejny hokejowe święto, jakim jest inauguracja nowego sezonu PHL, odchodzi na dalszy plan. Podobnie jak przed rokiem w meczu o Superpuchar Polski, tak i w tym roku w Nowym Targu górą była zbyt gęsta mgła...

Już od pierwszych minut warunki na tafli lodowej w Nowym Targu – łagodnie mówiąc – pozostawiały wiele do życzenie. Mimo to obie drużyny zmuszone były kontynuować grę. Lepiej w tych warunkach odnaleźli się gospodarze, którzy w 11. minucie za sprawą Oskara Jaśkiewicza wyszli na prowadzenie.

Mimo protestów gości sędzia uznał gola defensora z Podhala, który strzałem spod linii niebieskiej trafił tuż pod poprzeczkę bramki Patrika Spesnego.

Z czasem gęstniejąca mgła stanowiła coraz większy problem, w związku z czym sędzia główny tego spotkania Michał Baca zdecydował o przerwaniu tego meczu.

Nie wiadomo jeszcze jaki finał będzie miało inauguracyjne spotkania nowotarżan ze „Stalowymi Piernikami”. Najprawdopodobniej jednak mecz będzie kontynuowany w innym terminie – podobnie jak miało to miejsce przed rokiem w spotkaniu o Superpuchar Polski.

TatrySki Podhale Nowy Targ – Nesta Mires Toruń 1:0 (mecz przerwany w 20. minucie)
1:0 Oskar Jaśkiewicz – Ali Liikanen – Krystian Dziubiński (10:11)

Sędziowali: Michał Baca (główny) – Mateusz Bucki i Mateusz Niżnik (liniowi)
Minuty karne: 6-4
Strzały: 12-12
Widzów: 800

TatrySki Podhale Nowy Targ: Odrobny – Dutka (2), Mrugała; Guzik, Zapała, Koski – Jaśkiewicz, Moksunen; Michalski, Neupauer (2), Wielkiewicz – Wajda (2), Tolvanen; Różański, Dziubiński, Liikanen – Wsół, Kapica, Siuty, Worwa.
Trener: Tomek Valtonen

Nesta Mires Toruń: Spesny Parizek, Walter; Minge, Mentiuk, Dołęga – Kamenkov (2), Trakhanov (2); Garshin, Korchokha, Orekhin – Skólmowski, Jaworski; Biały, Wiśniewski, Naparło – Lidtke, Zieliński; Husak, Olszewski, Mazurkiewicz.
Trener: Yuri Czuch