Młode Polki rozpoczynają MŚ od zwycięstwa!

Reprezentacja Polski kobiet do lat 18 od zwycięstwa nad Wielką Brytanią rozpoczęła Mistrzostwa Świata dywizji IB. Młode Polki potrzebowały jednak dogrywki, aby pokonać gospodynie tego turnieju.

Na inaugurację zmagań w turnieju w szkockim Dumfries Polki pokonały reprezentację Wielkiej Brytanii 2:1 (po dogrywce). Spotkanie tak naprawdę rozpoczęło się w drugiej tercji tego meczu, gdyż to właśnie wtedy oglądaliśmy pierwsze bramki. Co prawda to Brytyjki otworzyły wynik spotkania, jednak niespełna trzy minuty później biało-czerwone zdołały doprowadzić do wyrównania. Autorem pierwszego gola dla Polek na tym turnieju została Wiktoria Sikorska, zawodniczka z czeskiego Cieszyna.

To również ta zawodniczka rozstrzygnęła o losach meczu. Na decydujące trafienie musieliśmy czekać jednak aż do dogrywki, w której Sikorska ponownie pokonała bramkarkę z Wysp Brytyjskich i dała Polkom zwycięstwo.

Drugim rywalem biało-czerwonych na tym turnieju będzie reprezentacja Holandii. Początek tego meczu w poniedziałek o godzinie 17:30 polskiego czasu.

W pozostałych spotkaniach oglądaliśmy dużo pewniejsze zwycięstwa faworytów tego turnieju. W pierwszym meczu MŚ Francuzki rozbiły rówieśniczki z Chin aż 7:0, a kolejny rywal Polek – Holenderki – uległy Norweżkom 4:0.

Wielka Brytania U18 – Polska U18 1:2d. (0:0, 1:1, 0:0, 0:1d.)
1:0 Chloe Headland – Kiana Tait (24:50)
1:1 Wiktoria Sikorska – Alicja Kopciara (27:44)
1:2 Wiktoria Sikorska – Zuzanna Baran (61:26)

Sędziowały: Michaela Matejova (główna) – Zora Gottlibet i Anastasiya Tanasevich (liniowe)
Minuty karne: 12 – 10
Strzały: 24 – 28
Widzów: 264

Wielka Brytania U18: Howard – Wakeling, Beal; Campbell, Gourlay, Wood – Lewis, Taylor; Saunders, Tait, Riley – Morrison, Robery; Sprules, A. Headland, C. Headland – Ware, Harris, Garbett.
Trener: Cheryl Smith

Polska U18: Grzybowski – Zielińska, Rostalska; Sikorska, Schramm, Z. Baran – Patla, K. Zaborska; K. Baran, Talanda, Błaszków – Kot, Kędra; Solecka, Kopciara, Kobus – A. Zaborska, Mota, Sowa.
Trener: Tomasz Kowalczyk