MŚ1B: Bez zwycięstwa w Asiago…

Na ostatnim miejscu i z zerowym dorobkiem punktowym Mistrzostwa Świata dywizji IB zakończyła reprezentacja Polski kobiet. Na zakończenie turnieju rozgrywanego w Asiago Polki wysoko przegrały z Koreankami 9:2.

Polski zostały całkowicie rozbite w tym spotkaniu – od początku Koreanki, które przed dwoma miesiącami brały udział w Igrzyskach Olimpijskich, narzuciły bardzo szybkie tempo, którego biało-czerwone nie były w stanie utrzymać. Szybko więc, bo już po niespełna pięciu minutach Polki straciły pierwszą bramkę. Grając w przewadze Martynę Sass pokonała Randi Griffin. Jeszcze w pierwszej tercji spotkania Azjatki dwukrotnie znajdowały drogę do bramki biało-czerwonych.

Względnie wyrównaną walkę z Koreankami podopieczne Ivana Bednara zdołały nawiązać jedynie na początku drugiej tercji. Biało-czerwone, dzięki trafieniu Kamili Wieczorek z 25. minuty, uwierzyły, że losy tego spotkania można jeszcze odwrócić i śmielej ruszyły do ataku. Trener Koreanek wziął czas, aby uspokoić grę swoich Koreanek i, jak się później okazało, był to strzał w „10”, ponieważ po kolejnych kilku minutach Azjatki wróciły do swojej bardzo dobrej gry z pierwszej tercji.

Ostatecznie, po kolejnych trafieniach Koreanek i goli Sylwii Łaskawskiej, spotkanie zakończyło się wynikiem 9:2 dla Azjatek, które, co ciekawe, przed rokiem rywalizowały na czwartym poziomie rozgrywkowym na świecie (w dywizji IIA).

W wyniku reorganizacji rozgrywek kobiecych, na jaką przed dwoma laty zdecydowała się Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie, biało-czerwone drugi raz z rzędu uniknęły jednak spadku do niższej dywizji. W myśl tej reformy kobiecą elitę powiększono o dwa zespoły, które w ubiegłym roku i w obecnym sezonie awansowały do niej z dywizji IA. W przyszłym roku rywalkami biało-czerwonych, oprócz Koreanek, Łotyszek, Kazaszek oraz Chinek będzie również reprezentacja Holandii, która wygrała w tym roku zmagania w dywizji IIA.

Polska – Korea 2:9 (0:3, 1:3, 1:3)
0:1 Randi Griffin – Danelle Park (04:34, w przewadze)
0:2 Jiyen Choi – Jongah Park (12:25)
0:3 Yoonjung Park – Danelle Im (17:48)
1:3 Kamila Wieczorek (24:28)
1:4 Mi Hwan Cho – Su Sie Jo (31:02)
1:5 Jingyu Lee (32:21)
1:6 Yoonjung Park – Yu Jung Choi – Soo Jin Han (38:48)
2:6 Sylwia Łaskawska – Karolina Późniewska (51:02)
2:7 Yoonjung Park – Heewon Kim (53:00)
2:8 Jingyue Lee – Ye Eun Park (54:52)
2:9 Jongah Park – Ye Eun Park – Jin Soo Han (58:56)

Sędziowały: Radka Ruzickova (Czechy) – Mirjam Gruber (Włochy) i Amy Lack (Wielka Brytania)
Minuty karne: 4 – 4
Strzały: 21 – 43
Widzów: 80

Polska: Sass (od 32:21 Kosińska) – Sfora, Chrapek (4); Czaplik, Późniewska, Wieczorek – Gogoc, Cygan; Łaskawska, Tomczok, Czarnecka – Kamińska, Tokarska; Wybiral, Sopata, Orawska – Korkuz, Wcisło, Strzelecka; Kaleja, Dziedzioch.
Trener: Ivan Bednar

Korea: Shin (od 40:00 Han) – Eom, Yoonjung Park; Jongah Park (2), Jiyeon Choi (2), Han – S. Kim, Chaelin Park; Griffin, Im, J. Lee – Ye Eun Park, Mi Hwan Cho; Yu Jung Choi, E. Lee, Jo – S. Lee; H. Kim, Jeognhyeon Choi, Jung.
Trener: Do-Yun Kim