MŚ1B: Kolejna porażka biało-czerwonych

Trzecią porażkę na MŚ kobiet dywizji IB poniosły reprezentantki Polski w hokeju na lodzie. W środę podopieczne Ivana Bednara uległy Kazachstanowi 4:3.

Od początku mecz z Azjatkami przypominał pojedynek bokserski – cios za cios, akcja za akcję. Lepiej w tej wymianie odnalazły się Kazaszki, które prowadzenie objęły po 94 sekundach gry. Cierpliwość i szukanie swoich okazji pozwoliły Polkom wyrównać po niespełna sześciu minutach. Bramka dla reprezentacji Polski przyszła… gdy biało-czerwone grały w osłabieniu – to wtedy Karolina Późniewska przejęła krążek i wyprowadziła zabójczy kontratak, finalizując swoją akcję golem. Niestety, po zaledwie pięciu minutach rywalki ekipy prowadzonej przez Ivama Bednara znów mogły się cieszyć z prowadzenie po trafieniu Maliki Aldabergenovej. Biało-czerwone i tym razem zdołały jednak wyrównać – na 16 sekund przed końcem tej tercji Magdalena Czaplik wykorzystała zamieszanie pod bramką Darii Dmitrievej i zdobyła drugiego gola dla reprezentacji Polski.

Drugą odsłonę spotkania reprezentantki Polski rozpoczęły wprost idealnie – to one kontrolowały to spotkanie na początku drugiej tercji i to one zdobyły pierwszą bramkę w tej części meczu. W 29. minucie Joanna Strzelecka, wykorzystując grę w przewadze, wyprowadziła reprezentację Polski na prowadzenie. Radość Polek nie trwała jednak zbyt długo, ponieważ już po niespełna pięciu minutach reprezentantka Kazachstanu Daria Moldabai doprowadziła do wyrównania, a po kolejnej minucie 25-latka dogrywała przy golu Alyony Fux.

W trzeciej tercji, mimo wielu sytuacji z jednej i z drugiej strony, nie padły już bramki, przez co to Kazaszki mogły cieszyć się z pierwszego zwycięstwa na tym turnieju. Czwarty mecz reprezentantki Polski rozegrają w czwartek o 20:30 z reprezentacją Włoch.

MŚ1B: Włochy – Polska (TRANSMISJA)

Kazachstan – Polska 4:3 (2:2, 2:1, 0:0)
1:0 Arai Shegebayeva – Daria Moldabai (01:34)
1:1 Karolina Późniewska – Joanna Strzelecka (07:01, w osłabieniu)
2:1 Malika Aldabergenova – Tatyana Koroleva (12:42)
2:2 Magdalena Czaplik – Karolina Późniewska (19:44)
2:3 Joanna Strzelecka – Kamila Wieczorek – Ewelina Czarnecka (28:05, w przewadze)
3:3 Daria Moldabai – Madina Tursynova (33:03)
4:3 Alyona Fux – Arai Shegebayeva – Daria Moldabai (34:29)

Sędziowały: Vanessa C. Morin (Kanada) – Amy Lack (Wielka Brytania) i Senovwa Mollen (Holandia)
Minuty karne: 6-6
Strzały: 32 – 25
Widzów: 75

Kazachstan: Dmitrieva – Olzhabayeva (2); Tursynova (2), Fux, Tukhtieva, Ryspek – Nurgalieva, Kitaibekova (2); Kartanbayeva, Moldabai, Shegebayeva – Likhaus, Konysheva; Aldabergenova, Sviridoba, Koroleva – Sazonova, Orekhova; Kochetkova, Felzink, Zaripova.
Trener: Alexander Maltsev

Polska: Kosińska (od 33:40 do 58:26 Sass) – Sfora, Chrapek; Czaplik, Późniewska, Łaskawska – Gogoc, Cygan, Strzelecka (4); Wieczorek, Czarnecka – Tokarska (2), Korkuz; Tomczok, Sopata, Orawska – Kamińska, Wcisło; Kaleja, Wybiral, Dziedzioch.
Trener: Ivan Bednar