MŚ1B: Mecz walki nie dla Polek

Drugą porażkę na Mistrzostwach Świata kobiet dywizji IB poniosły w poniedziałek reprezentantki Polski. Tym razem, po obfitującym w dużą liczbę kar spotkaniu z Łotwą, biało-czerwone okazały się gorsze od rywalek przegrywając 2:1.

Spotkanie z Łotyszkami, zgodnie z zapowiedziami, było dla biało-czerwonych niezwykle trudne. Od początku był to mecz walki, w którym zawodniczki obu ekip bardzo często przekraczały przepisy i lądowały na ławce kar. Pierwsza tercja minęła pod znakiem wyrównanej gry z delikatnym wskazaniem na rywalki Polek – to Łotyszki częściej zagrażały bramce Martyny Sass i to one wypracowywały sobie groźniejsze sytuacje.

W drugiej tercji obraz gry nie uległ zmianie, choć z minuty na minutę biało-czerwone grały coraz lepiej. Pechowo dla naszych zawodniczek pod koniec drugiej odsłony meczu z Łotyszkami rywalki Polek wykorzystały kolejną przewagę, otwierając wynik meczu na chwilę przed zakończeniem drugiej tercji.

W kolejnej części spotkania biało-czerwone rzuciły wszystkie siły do ataku, co przyniosło zamierzony skutek w 49. minucie meczu, gdy Olivia Tomczok doprowadziła do wyrównania. Radość Polek nie trwała jednak długo, gdyż po kilku minutach Krista Nikole Jipcaka ustaliła wynik spotkania na 2:1, dając Łotyszkom zwycięstwo.

Kolejny mecz biało-czerwone rozegrają w środę o 17:00. Podopieczne Ivana Bednara zmierzą się wówczas z Kazachstanem.

Łotwa – Polska 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
1:0 Sarma Ozmena – Liga Miljone (38:43, w podwójnej przewadze)
1:1 Olivia Tomczok – Anna Sopata (48:46)
2:1 Krista Nikole Jipcaka -Anna Katrina Lagzdina

Sędziowały: Laura White (USA) – Magdalena Cerhitova (Słowacja) i Mirjam Gruber (Włochy)
Minuty karne: 12-16
Strzały:  30-34
Widzów: 60

Łotwa: K. Apsite – Kublina, Aija Apsite; Mihejenko, Jipcaka, Stengrevica – Ozmena, Plata; Trezina; Lagzdina, Miljone – Liepina, Zagare; Kurme, Voitkevica, Krumina – Anisimowa, Abola, Agnese Apsite.
Trener: Miks Golubovics

Polska: Sass – Sfora, Chrapek; Czaplik, Późniewska, Łaskawska – Gogoc, Cygan, Strzelecka; Wieczorek, Czarnecka – Tokarska, Korkuz; Tomczok, Sopata, Orawska, Kamińska, Wcisło; Kaleja, Wybiral, Dziedzioch.
Trener: Ivan Bednar