Na półmetku do finału!

Drugie półfinałowe zwycięstwo odnieśli hokeiści Comarch Cracovii. Tym razem krakowianie pokonali na własnym lodzie Tauron KH GKS Katowice 3:1.

Od początku spotkanie było bardzo wyrównane. To jednak gospodarze mieli w nim optyczną przewagę. Udokumentować zdołali ją jednak dopiero w 13. minucie, gdy Marek Tvrdon otworzył wynik spotkania.

Początek drugiej tercji również przebiegał pod dyktando „Pasów”. O tym, że liczba „13” jest dla krakowian szczęśliwa dowiedzieliśmy się w… 13. sekundzie drugiej części gry, gdy Kamil Kalinowski strącił krążek do bramki Kevina Lindskouga, podwyższając prowadzenie Cracovii na 2:0.

W trzeciej tercji to goście agresywniej ruszyli do ataku, jednak na ich nieszczęście fantastycznie w bramce „Pasów” spisywał się golkiper krakowskiej drużyny Miroslav Kopriva. Wychowanek czeskiego Kladna skapitulował dopiero w 55. minucie, gdy w dość przypadkowy sposób Jesse Rohtla strącił krążek do jego bramki, zdobywając „kontaktowego” gola dla „GieKSy”.

Gospodarze jakby na własne życzenie – za swoją pasywną postawę w końcówce spotkania – zapewnili sobie i kibicom zgromadzonym na trybunach dodatkowe emocje. Te jednak trwały niespełna pięć minut, bo po takim właśnie czasie 17-letni Sebastian Brynkus, strzałem do pustej bramki, przesądził o losach tego spotkania.

Po dwóch meczach rywalizacji półfinałowej Comarch Cracovia prowadzi już 2:0 i jest na najlepszej drodze do wywalczenie awansu do finału Polskiej Hokej Ligi. Kolejny mecz w niedzielę w Katowicach.

Comarch Cracovia – Tauron KH GKS Katowice 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
1:0 Emil Svec – Marek Tvrdon (12:42)
2:0 Kamil Kalinowski – Pavel Charnaok (20:13)
2:1 Jesse Rohtla – Janne Laakkonen – Oleg Yashin (54:27)
3:1 Sebastian Brynkus – Marek Tvrdon (59:00)

Sędziowali: Przemysław Kępa i Robert Długi (główni) – Mateusz Niżnik i Andrzej Nenko (liniowii)
Minuty karne: 12 – 8
Strzały: 32 – 33
Widzów: 2000

Comarch Cracovia: Kopriva – Kruczek (4), Charnaok; Turtiainen, Kalinowski (2), Kapica – Rompkowski, Noworyta (2); Bepierszcz, Vachovec, Csamango – Bychawski (2), Jezek, Svec (2), Domogała, Tvrdon – Brynkus, Gajor; Drzewiecki, Bryniczka, Zygmunt.
Trener: Rudolf Rohaczek

Tauron KH GKS Katowice: Lindskoug (59:20) – Jyrkkio, Tuhkanen; Malasiński, Rohtla, Laakkonen (2) – Devecka, Cakajik (2); Fraszko, Pasiut, Wronka – Tomasik, Wanacki; Łopuski, Starzyński (4), Urbanowicz (2) – Jass, Skokan; Yashin (2), Sawicki, Strzyżowski (4).
Trener: Tom Coolen