Nieudany debiut Jastoru

Nie udała się hokeistom JKH GKS-u Jastrzębie inauguracja okresu sparingowego przed własną publicznością. Podopieczni Roberta Kalabera ulegli słowackiej MHK Dubnicy 3:2 po serii rzutów karnych. Dla JKH GKS-u obie bramki zdobył 21-letni Kamil Wróbel.

W pierwszym meczu przed własną publicznością jastrzębianie wystąpili bez swoich najlepszych zawodników. Spotkanie ze słowacką Dubnicą z wysokości trybun oglądali Leszek Laszkiewicz, Tomas Kominek, Martin Kasperlik, Jan Homer, Jakub Grof i Jakub Kubes. Całe spotkanie z ławki obserwował także Ondrej Raszka, którego w tym meczu, między słupkami jastrzębskiej bramki, zmienił Oskar Prokop.

Mimo braku kluczowych zawodników to gospodarze otworzyli wynik meczu. Stało się to jednak dopiero w 30. minucie spotkania. Nie minęła jednak minuta, a na tablicy wyników ponownie widniał rezultat remisowy. Na gola Kamila Wróbla błyskawicznie odpowiedział Dominik Hegyi. Hokeistom ze Słowacji udało się nawet wyjść na prowadzenie (dzięki trafieniu Olivera Durisa), jednak, jeszcze przed przerwą 21-letni Wróbel zdobył drugiego gola, dając swojej drużynie wyrównanie.

Trzecia tercja, podobnie jak pierwsza część spotkania, nie przyniosła zdobyczy bramkowej dla którejś z drużyn, więc o wyniku tego meczu decydować miała dogrywka, a później seria rzutów karnych.

W nich lepiej zaprezentowali się goście, którzy zapewnili sobie zwycięstwo dzięki trafieniu Mateja Macka.

Kolejny mecz jastrzębianie rozegrają w najbliższy czwartek z ekipą z Frydka-Mistka. Mecz ten rozpocznie się o godzinie 18 na hali czeskiego pierwszoligowca.

Sparingi przed sezonem 2018/19

JKH GKS Jastrzębie – MHK Dubnica 2:3k. (0:0, 2:2, 0:0, 0:0d. 0:1k.)
1:0 Kamil Wróbel – Jakub Michałowski – Maciej Sulka (29:31, w przewadze)
1:1 Dominik Hegyi – Matej Macek – Grigorii Serkin (30:23)
1:2 Oliver Duris – Denis Rehak (33:54, w przewadze)
2:2 Kamil Wróbel – Tomasz Kulas (38:41)
2:3 Matej Macek (decydujący rzut karny)

Sędziowali: Paweł Breske i Patryk Pyrskała (główni) – Marcin Polak i Dawid Pabisiak (liniowi)
Minuty karne: 4:12
Widzów: 350

JKH GKS Jastrzębie: Prokop – Michałowski, Sulka, Wróbel, Kulas, Ł. Nalewajka – Chorążyczewski, Gimiński, Blanik, Jarosz, R. Nalewajka – Bigos, Radzieńczak, Nahunko, Paś, Pelaczyk – Matusik.
Trener: Robert Kalaber

MHK Dubnica: Pajpach – Rehak, Serkin, Kokavec, Duris, Macek – Matejovic, Kozachuk, Kutny, Hegyi, Krajci – Jarabek, Hohl, Medek, Kanaet, Kristin – Hlavacek, Mihalko, Mrava, Jakubik, Trencan.
Trener: Tibor Melicharek