Oświęcimianie ponownie lepsi od Orlika. Świetny występ Lipińskiego

Piątkowego wieczoru przy ulicy Chemików 4 doszło do spotkania Unii Oświęcim z Orlikiem Opole. Drużyny te we wtorek rozegrały w Opolu mecz pomiędzy sobą, który zakończył się rezultatem 8:2 dla „Unitów”.

Taki też cel na to spotkanie obrali miejscowi. Warto dodać, że między słupkami Unii stanął 18-letni Sebastian Lipiński.

Gospodarze rozpoczęli ten mecz od dwóch wykluczeń i goście stanęli przed szansą zdobycia gola w podwójnej przewadze. Tak jednak się nie stało. Pierwszy cios zadała Unia, a dokładniej Dariusz Gruszka, który strzelił tzw. „bramkę do szatni”. Było to dla niego 9-te ligowe trafienie w tym sezonie. W drugiej tercji bramkę na 2:0 zdobył Fin Iiro Vehmanen, który strzelił w trzecim ligowym meczu z rzędu. Niespełna sześć minut później bramkę dla gospodarzy zdobył Sebastian Kowalówka. Druga odsłona gry zakończyła się wynikiem 3:0.

Trzecia tercja zakończyła się bezbramkowo. W tym spotkaniu najsilniejszym ogniwem obu zespołów byli zdecydowanie bramkarze, a przede wszystkim golkiper Unii Oświęcim, który zachował czyste konto po świetnym występie. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla gospodarzy.

KS Unia Oświęcim – PGE Orlik Opole 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
1:0 Dariusz Gruszka – Peter Tabacek – Sebastian Kowalówka (19:23)
2:0 Iiro Vehmanen – Andrej Themar – Peter Tabacek (30:13, w przewadze)
3:0 Sebastian Kowalówka – Peter Bezuska – Dariusz Gruszka (36:00)

Sędziowali: Patryk Pyrskała (główny) – Piotr Matlakiewicz i Marcin Młynarski (liniowi)
Minuty karne: 6 – 4
Strzały: 49 – 20
Widzów: 1000

KS Unia Oświęcim: Lipiński – Saur, Vehmanen; Themar, Tabacek, Kiilholma – Jezek (2), Bezuska; Gruszka, Danecek, S. Kowalówka (2) – A. Kowalówka, Gabryś; Adamus, Wanat, Piotrowicz – Jachym (2), Maciejewski; Dudkiewicz, Paszek, Malicki.
Trener: Jirzi Szejba

PGE Orlik Opole: Vilardo – Wojdyła, Sznotala; Przygodzki, Yelakov, Trandin – Bychawski (2), Gawlik; Valkov, Szydło, Golovin – Obrał, Gorzycki, Rzekanoski, Svitac (2).
Trener: Jacek Szopiński