Oświęcimianie z ważnym zwycięstwem

We wtorkowy wieczór na oświęcimskim lodowisku Unia Oświęcim podejmowała Comarch Cracovię. Po bardzo zaciętym meczu wygrali gospodarze 5:4 (po karnych).

W pierwszej tercji oglądaliśmy dominacje drużyny gości. Oświęcimianie jedyny lepszy moment gry mieli po straconej pierwszej bramce – wówczas wzięli się „do roboty” i doprowadzili do wyrównania, po czym na lód poleciało wiele pluszowych maskotek w związku z akcją Teddy Bear Toss. Akcja ta gościła w Oświęcimiu już po raz czwarty.

Druga tercja była również dominacją Cracovii; gospodarze prawie wcale nie oddawali strzałów tylko wybijali krążek na uwolnienia.

W trzeciej tercji „Unici” zaczęli grać nieco lepiej, do tego dołożyło się nieco szczęścia i po regulaminowym czasie gry na tablicy wyników widniał rezultat remisowy (4:4). W dogrywce obie drużyny nie chciały popełnić błędu i niezbyt chętnie ruszały do ataku. Dogrywka się skończyła i nadszedł czas na rzuty karne.

Unia w karnych prowadziła już 2:0 po czym przyjezdni wyrównali i na trybunach panowała niesamowicie napięta atmosfera. Niemal wszyscy kibice wyczekiwali końca na stojąco i doczekali się… Decydujący rzut karny wykonał Jakub Saur. W ten sposób oświęcimianie wygrali mecz po serii rzutów karnych.

KS Unia Oświęcim – Comarch Cracovia 5:4d. (1:2, 1:2, 2:0, 0:0d., 3:2k.)
0:1 Michal Vachovec – Stepan Csamango – Patryk Noworyta (05:27)
1:1 Adrian Kowalówka – Jan Danecek (08:10)
1:2 Adam Domogała – Patryk Noworyta – Emil Svec (15:36)
1:3 Dawid Musioł – Łukasz Kamiński (27:05)
2:3 Peter Tabacek – Iiro Vehmanen – Miroslav Jachym (31:43)
2:4 Damian Kapica – Adam Domogała – Dawid Musioł (33:06)
3:4 Iiro Vehmanen – Juha Kiilholma – Peter Tabacek (44:45, w przewadze)
4:4 Jan Danecek – Sebastian Kowalówka – Peter Bezuska (55:38)
5:4 Jakub Saur (decydujący rzut karny)

Sędziowali: Mariusz Smura (główny) – Marcin Młynarski i Piotr Matlakiewicz (liniowi)
Minuty karne: 2 – 6
Strzały: 35 – 31
Widzów: 1300

KS Unia Oświęcim: Fikrt – Saur, Vehmanen; Themar, Tabacek (2), Kiilholma – Jezek, Bezuska; Gruszka, Danecek, S. Kowalówka – Jachym, Maciejewski; Adamus, Wanat, Piotrowicz – A. Kowalówka, Gębczyk, Prusak, Paszek, Malicki.
Trener: Jirzi Szejba

Comarch Cracovia: Łuba – Kruczek, Sordon; Svec, Domogała (2), Kapica – Rompkowski, Noworyta; Bepierszcz, Vahovec, Csamango – Kamenev (2), Szurowski; Kamiński, Zygmunt (2), Brynkus – Gajor, Musioł; Kisielewski, Sztwiertnia, Dziurdzia.
Trener: Rudolf Rohaczek