post

„Pasy” gospodarzem Pucharu Kontynentalnego!

Bardzo dobre wieści płyną do Polski dla kibiców Comarch Cracovii i wszystkich kibiców hokeja w Polsce. Wicemistrzowie Polski zorganizują w tym sezonie turniej półfinałowy Pucharu Kontynentalnego.

Rywalami „Pasów” będą uznane marki, takie jak Neman Grodno (wicemistrz Białorusi), Beibarys Atyrau (wicemistrz Kazachstanu) oraz najlepsza drużyna grupy C (w której rywalizować będą Mogo Ryga (Łotwa), HC Donbass (Ukrainia), Corona Braszów (Rumunia) i zwycięzca grupy A). Turniej ten odbędzie się w Krakowie, w dniach 15-17 listopada.

Dwie najlepsze ekipy awansują do turnieju finałowego, w którym zmierzą się z dwiema najlepszymi drużynami z drugiego półfinału. Zwycięzca Pucharu Kontynentalnego zapewni sobie udział w Hokejowej Lidze Mistrzów w sezonie 2019/20.

Jak dotąd najlepiej w tych rozgrywkach zaprezentowali się hokeiści GKS-u Tychy (w 2016 roku) oraz Tauron KH GKS-u Katowice (sezon 2018/19). Obie ekipy zakończyły zmagania w PK na trzecim miejscu.


Puchar Kontynentalny rozszerza „działalność”!


Terminarz i grupy Pucharu Kontynentalnego w sezonie 2019/20:


I Runda, 20-22 września 2019:

Grupa A (Istanbuł – Turcja):  Crvena Zvezda Belgrad (Serbia), Irbis-Skate Sofia (Bułgaria), Skautafelag Akureyrar (Islandia), Zeytinburnu Istanbuł (Turcja).

Grupa B (Mechelen – Belgia): KHL Zagrzeb (Chorwacja), HYC Herentals (Belgia), Txuri Urdin San Sebastian (Hiszpania), Bat Yam Hockey (Izrael).

II Runda, 18-20 października 2019:

Grupa C (Browary, Ukraina): Mogo Ryga (Łotwa), HC Donbass (Ukrainia), Corona Braszów (Rumunia), Zwycięzca grupy A

Grupa D (Ritten, Włochy): Ritten Sport (Włochy), Ferencvarosi TC (Węgry), Olimpija Ljubljana (Słowenia), Zwycięzca grupy B.

III Runda, 15-17 listopada 2019:

Gupa E (Vojens, Dania): Nottingham Panthers (Wlk. Brytania), Amiens Gothiques (Francja), SonderjyskE Vojens (Dania), Zwycięzca grupy D.

Grupa F – Kraków: Beibarys Atyrau (Kazachstan), Neman Grodno (Białoruś), Comarch Cracovia, Zwycięzca grupy  C.

Finał, 10-12 stycznia 2020:

Dwie najlepsze ekipy z grupy E i F (gospodarzem turnieju finałowego zostanie jeden z czterech finalistów)