„Pasy” nieznacznie lepsze

Od zwycięstwa okres sparingów rozpoczęli hokeiści Comarch Cracovii, którzy w swoim pierwszym meczu kontrolnym pokonali Unię Oświęcim 2:1.

W całym spotkaniu bardzo dobrze radził sobie drugi atak „Pasów” złożony z Michala Moravca, Mateusza Bepierszcza i Stepana Csamango. To właśnie zawodnicy, którzy nie tak dawno dołączyli do ekipy Comarch Cracovii robili spore zamieszanie w szeregach obronnych oświęcimian. To także ci zawodnicy przyczynili się do otwarcia wyniku tego spotkania. W 5. minucie Michala Fikrta pokonał Mateusz Bepierszcz, który wykorzystał podanie Michala Vachovca.

Później nastał okres dominacji bramkarzy, którzy przez dłuższy okres gry bezbłędnie radzili sobie ze strzałami rywali. Po raz kolejny w tym spotkaniu to Michal Fikrt zmuszony był do kapitulacji, gdy w zamieszaniu pod bramką „Unitów” krążek do bramki oświęcimian skierował Adam Domogała.

W trzeciej tercji „Unici” mocniej zaatakowali na bramkę Michała Łuby, jednak ten długo nie dawał się pokonać. Sztuka umieszczenia „gumy” w krakowskiej bramce udała się dopiero w 54. minucie Patrykowi Malickiemu, który w bardzo ładnym stylu wykorzystał rzut karny. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie, choć obie ekipy miały sporo okazji, aby zdobyć kolejne trafienia. Najbliżej szczęścia był Damian Kapica, tuż przed końcem trzeciej tercji. Sędzia, dopatrzył się jednak nieprzepisowego zagrania wychowanka Podhala Nowy Targ i słusznie nie uznał zdobytej przez niego bramki.

Sparingi przed sezonem 2018/19

Obaj trenerzy pierwszy mecz kontrolny swoich ekip wykorzystali, aby sprawdzić testowanych przez siebie zawodników. W zespole z Krakowa, oprócz nowych nabytków „Pasów” (Mateusz Bepierszcz, Stepan Csamango, Michal Vachovec), zagrał także m.in. Dawid Musioł, Matej Moravcik, Adrian Gajos, Lukas Znosko, Evgeny Kamenev, Radosław Krztoń czy Jakub Gawlik.

W drużynie gospodarzy trener Jirzi Szejba, pod nieobecność Mateusza Gębczyka, Adriana Kowalówki i Sebastiana Iwaniaka, sprawdzał natomiast Krzysztofa Dudkiewicza, Armena Khoperie i Mateusza Adamusa.

Trenerski dwugłos:

Rudolf Rohaczek, trener Comarch Cracovii: – Dla obu ekip był to pierwszy mecz przed nowym sezonem. Patrząc na ten fakt, oceniam, iż był to całkiem dobry pojedynek. Był to dobry mecz pod względem taktycznym, a obaj bramkarze bronili naprawdę bardzo dobrze. Był to szybki, twardy mecz, więc jestem z tego spotkania zadowolony. Dopiero zaczynamy przygotowania, więc na pewno będziemy mieli dużo do poprawy.

Jirzi Szejba, trener Unii Oświęcim: – Było to dobre spotkanie dla nas, bo pokazało nam co wychodzi nam dobrze, a nad czym musimy jeszcze popracować. Mamy jeszcze miesiąc, ale widzę już, że będziemy potrzebować dwóch dodatkowych obrońców.

KS Unia Oświęcim – Comarch Cracovia 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
0:1 Mateusz Bepierszcz – Michal Vachovec (04:49)
0:2 Adam Domogała – Damian Kapica (36:37)
1:2 Patryk Malicki (53:17, rzut karny)

Unia Oświęcim – Comarch Cracovia (GALERIA ZDJĘĆ)

Sędziowali: Paweł Kobielusz i Paweł Pomorzewski (główni) – Rafał Noworyta i Grzegorz Cudek (liniowi)
Minuty karne: 12 (w tym 2 min. tech.) – 10
Widzów: 600

Unia Oświęcim: Fikrt – Paszek, Bezuska; Kowalówka, Danecek, Dudkiewicz – Gabryś, Maciejewski; Tabacek, Haas, Wojtarowicz – Khoperia, Saur; Piotrowicz, Adamus, Malicki – Wanat, Krzak, Prusak.
Trener: Jirzi Sejba

Comarch Cracovia: Łuba – Kruczek, Musioł; Drzewiecki, Domogała, Kapica – Rompkowski, Moravcik; Bepierszcz, Vachovec, Csamango – Dąbkowski, Gajos; Znosko, Zygmunt, Sztwiertnia – Noworyta, Kamenev; Krztoń, Dziurdzia, Gawlik.
Trener: Rudolf Rohaczek