Pewne zwycięstwo sosnowiczan

Zwycięstwem sosnowiczan 6:3 zakończyło się spotkanie Zagłębia Sosnowiec z bytomską Polonią w ramach 38. kolejki Polskiej Hokej Ligi. O tak pewnej wygranej gospodarzy zdecydowała trzecia tercja wygrana przez Zagłębie 3:1.

Wynik spotkania – zgodnie z przewidywaniami – otworzyli gospodarze, którzy w 9. minucie po raz pierwszy pokonali Dominika Krausa. Sztuki tej dokonał Tomasz Kozłowski, który objechał bramkę bytomian i wbił krążek do bramki niebiesko-czerwonych. Radość sosnowiczan nie trwała jednak długo, gdyż już po 27 sekundach goście zdołali wyrównać. Z najbliższej odległości Michała Czernika pokonał Łukasz Dybaś. Zagłębie uderzyło po raz drugi jeszcze w pierwszej odsłonie spotkania. W 15. minucie, strzałem z nadgarstka, Tomasz Kozłowski ponownie dał gospodarzom prowadzenie.

I tym razem przyjezdni zdołali odpowiedzieć. Stało się to jednak już w drugiej tercji, a dokładnie w 30. minucie gry, kiedy to Krzysztof Dudkiewicz zmusił Czernika do kapitulacji. Później do bramki rywali trafiali już jednak tylko sosnowiczanie. Jeszcze przed końcem drugiej tercji Krausa pokonał Adam Jaskólski, a w trzeciej odsłonie meczu swoje trafienia dołożyli też Michał Bernacki, David Turon i Nikita Butsenko.

Zagłębie Sosnowiec – Węglokoks Kraj Polonia Bytom 6:2 (2:1, 1:1, 3:1)
1:0 Tomasz Kozłowski – Łukasz Podsiadło – Denis Akimoto (08:07)
1:1 Łukasz Dybaś – Bartłomiej Stępień – Łukasz Krzemień (08:30)
2:1 Tomasz Kozłowski – Kamil Sikora – Vladimir Luka (14:16)
2:2 Krzysztof Dudkiewicz – Szymon Mularczyk (29:44)
3:2 Adam Jaskólski – Michał Bernacki – Łukasz Rutkowski (36:11)
4:2 Michał Bernacki – Adam Jaskólski – Michał Działo (46:58)
5:2 David Turon – Filip Stoklasa – Łukasz Rutkowski (56:09, w przewadze)
6:2 Nikita Butsenko – Filip Stoklasa – Andrzej Stojek (59:36)

Sędziowali: Włodzimierz Marczuk (główny) – Grzegorz Cudek i Artur Hyliński (liniowi)
Minuty karne: 10 – 4
Strzały: 46 – 21
Widzów: 299

Zagłebie Sosnowiec: Czernik – Turon (2), Horzelski; Stoklasa, Słaboń, Butsenko (2) – Akimoto, Podsiadło; Luka, Sikora, Kozłowski – Charousek, Działo; A. Jaskólski, Rutkowski, Bernacki – Domogała, Gniewek; Stojek (2), Piotrowski, Jarosz.
Trener: Marcin Kozłowski

Węglokoks Kraj Polonia Bytom: Kraus – Stępień, Bodora; Dybaś, Krzemień, Mularczyk – Stavissky, Kamieniecki (2); Sroka, Filip, Wąsiński – Bajon (2), Gajdzik; Dudkiewicz, Rybak, Alimov – Zając, Anklewicz.
Trener: Sebastian Kłaczyński