Play-off KHL – dzień dziewiąty (05.03)

Drugi oddech Jokeritu w meczu u siebie, w parze Lokomotiv – HC Sochi tradycyjnie górą gospodarze i zwyczajowo bardzo wyrównane spotkanie w rywalizacji Metallurga z Salavatem. Za nami kolejne trzy mecze fazy play-off KHL.

Konferencja zachodnia:

Jokerit Helsinki – Dynamo Moskwa 2:1

Wielki kamień z serca spadł zawodnikom Jokeritu po ostatniej syrenie. Mecz, w którym kontrolowali oni sytuację praktycznie od początku o mało co nie wyrwał im się z rąk. Finowie jakby wbrew naturze mieszkańców północy, nie wytrzymali nerwowo. Głupio łapane kary w samej końcówce o mało nie doprowadziły do dogrywki. I tylko dużej dozie szczęścia Jokerit zawdzięcza zwycięstwo w regulaminowym czasie gry. Dla kibiców hokeja to nawet lepiej, bo pojedynki tych drużyn ogląda się z wielką przyjemnością.

Stan rywalizacji: 3:2 dla Dynamo

Skrót spotkania:

Lokomotiv Yaroslavl – HC Sochi 3:0

W rywalizacji tych ekip panuje jedna zasada: wygrywają gospodarze. Piąty mecz serii, piąta wygrana gospodarzy. Tym razem zwycięstwo „kolejarzom” dała perfekcyjnie zagrana druga tercja. Tercja, w której gospodarze osiągnęli miażdżącą wręcz przewagę, wygrywając 3:0. Tyle wystarczyło na kiepsko dziś dysponowane Sochi, które w przeciągu 60 minut oddało zaledwie 17 strzałów na bramkę rywali. Kolejne spotkanie w Sochi. Logika wskazywałaby, że para rozegra ze sobą siedem spotkań.

Stan rywalizacji: 3:2 dla Lokomotiv

Konferencja wschodnia:

Metallurg Magnitogorsk – Salavat Yulaev Ufa 1:2 (po dogrywce)

Mecze Matallurga z Salavatem stają się niemalże przewidywalne. Do bólu wyrównane, zagrane z ogromnym zaangażowaniem, stojące na świetnym poziomie, a o zwycięstwie którejś z drużyn decyduje ten jeden, decydujący gol. Ta rywalizacja naprawdę daje nam to wszystko, za co kochamy hokej i wielka szkoda, że kiedyś będzie musiała się skończyć. Cieszmy się więc tymi meczami mając nadzieje na jeszcze dwa.

Stan rywalizacji: 3:2 dla Salavatu