Play-off KHL – dzień jedenasty (07.03)

To już naprawdę decydująca faza ćwierćfinałów. Z trzech zaplanowanych na czwartek spotkań, każde mogło zakończyć rywalizację. Czy którejś z drużyn udało się przedłużyć rywalizację? Czy o awansie zadecydowały szóste spotkania serii. O tym w poniższym podsumowaniu.

Konferencja zachodnia:

Dynamo Moskwa – Jokerit Helsinki 6:2

Nie unieśli tego spotkania hokeiści Jokeritu. Szóste spotkanie, a zwłaszcza jego pierwsza tercja, to był popis stołecznych… Mecz rozstrzygnął się już praktycznie po pierwszych dwudziestu minutach. Wynik 5:0 to naprawdę solidna zaliczka. Trzeba przyznać, że mimo fatalnego początku goście jeszcze próbowali, ale mimo starań w pozostałych tercjach Finowie nie mieli dziś zbyt wielu argumentów. W półfinale witamy więc Dynamo, a ostatnia nierosyjska drużyna żegna się z sezonem.

Stan rywalizacji: 4:2 dla Dynamo (awans Dynamo Moskwa)

Skrót spotkania:

HC Sochi – Lokomotiv Yaroslavl 2:5

HC Sochi w poprzednich spotkaniach na własnym lodzie było równorzędnym przeciwnikiem wyżej notowanego „Loko”. Zawiodło jednak w najważniejszym spotkaniu, przy stanie rywalizacji 3:2 dla Loko nie było w stanie przeciwstawić się dobrze dysponowanym dziś przyjezdnym. Skończyło się wynikiem 2:5 i dość pewnym awansem drużyny z Jarosławia. Pomimo awansu, problemy jakie „kolejarze” napotkali w spotkaniach z przeciętnym Sochi nie wróżą tej ekipie zbyt dobrze na półfinał.

Stan rywalizacji: 4:2 dla Lokomotiv (awans Lokomotiv Yaroslavl)

Konferencja wschodnia:

Salavat Yulaev Ufa – Metallurg Magnitogorsk 3:2 (po dogrywce)

Tradycyjnie już bardzo wyrównanym spotkaniem uraczyli nas zawodnicy rywalizujący w tej parze. Jak już pisaliśmy,  przy tak wyrównanym potencjale o zwycięstwie z reguły decyduje jeden, najważniejszy strzał i to najczęściej dopiero w dogrywce. Nie inaczej było wczoraj. Regulaminowy czas nie przyniósł rozstrzygnięcia, a w dogrywce lepsi okazali się gospodarze zapewniając sobie tym samym awans na kolejny poziom.

Stan rywalizacji: 4:2 dla Salavat (awans Salavat Yulaev Ufa)