Play-off KHL – dzień piąty (01.03)

W piątkowe popołudnie poznaliśmy odpowiedzi na dwa pytania związane z ligową czołówką KHL. Po pierwsze, czy AK Bars stać na nawiązanie walki o obronę tytułu, a po drugie, czy Jokerit przełamie fatalną passę w meczach przeciwko Dynamo Moskwa. Te dwa spotkania czyli Avangard vs AK Bars i Dynamo vs Jokerit przykuwały dziś uwagę większości obserwatorów KHL.

Konferencja zachodnia:

Dynamo Moskwa – Jokerit Helsinki 2:3 (po dogrywce)

Prawdziwą hokejową ucztę zafundowali nam w Moskwie zawodnicy Dynamo i Jokeritu. Przyciśnięci do ściany Finowie, jeśli chcieli się liczyć w walce o awans ten mecz musieli wygrać i… zagrali wybitne spotkanie. Był to chyba najlepszy mecz jaki do tej pory rozegrano w tegorocznym play-off, prowadzony w niesamowitym tempie, spotkanie dwóch wyrównanych i grających na najwyższym poziomie drużyn. Mecz do samego końca trzymał w napięciu i naprawdę trudno było wskazać lepszego. Ostatecznie po dogrywce lepsi okazali się Finowie, przełamując serię sześciu porażek z rzędu w starciach z Dynamo. Dzięki tej wygranej będziemy mieli przyjemność oglądać tę parę jeszcze przynajmniej dwukrotnie. Takie spotkania to najlepsza reklama hokeja.

Stan rywalizacji: 2:1 dla Dynamo

Skrót spotkania:

HC Sochi – Lokomotiv Yaroslavl 3:2 (po dogrywce)

Po dwóch porażkach w Jarosławiu, drużyna Sochi stanęła przed trudnym zadaniem odrobienia strat w meczach na własnym terenie. Pierwszy etap zadania udało się wykonać. Po dobrym, wyrównanym spotkaniu, gospodarzom udało się w dogrywce przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Bohaterem Sochi został raptem dwudziestoletni Andrei Altybarmakyan, strzelec wyrównującej bramki w trzeciej tercji i zwycięskiej w dogrywce. Warto zapamiętać sobie to trudne nazwisko. Ten młody hokeista został wybrany 2 lata temu w drafcie przez Chicago Blackhawks, a grając takie spotkania jego debiut w NHL wydaje się być coraz bliższy.

Stan rywalizacji: 2:1 dla Lokomotivu

Konferencja wschodnia:

AK Bars Kazan – Avangarda Omsk 1:4

Czy AK Bars Kazan jest w stanie obronić Puchar Gagarina? Po tym spotkaniu można z dużą dozą pewności można powiedzieć: nie. Do dwóch wyjazdowych przegranych „śnieżne leopardy” dołożyły porażkę u siebie. Porażkę dodajmy w pełni zasłużoną. Avangarda przeważała praktycznie w każdej tercji, a miejscowi byli zaledwie cieniem drużyny sprzed roku. Ta świetnie zapowiadająca się rywalizacja ze sporą dozą prawdopodobieństwa zakończy się w czterech spotkaniach. No cóż, za tak grającym Kazaniem niewielu będzie tęsknić.

Stan rywalizacji: 3:0 dla Avangardy

Salavat Yulaev Ufa – Metallurg Magnitogorsk 5:1

Salavat Yulaev drugi raz z rzędu rozegrał doskonałe spotkanie przeciwko Metallurgowi. Tym razem na własnym lodowisku zwyciężył 5:1, a o wszystkim zadecydowała piorunująca pierwsza tercja. Gospodarze wygrali ją 5:0, a wystarczyło im do tego zaledwie… osiem strzałów na bramkę. Te pięć ciosów całkowicie rozbiło drużynę z Magnitogorska, która mimo przewagi w pozostałych 40 minutach była w stanie zaledwie raz pokonać doskonale spisującego się fińskiego bramkarza gospodarzy. Juha Metsola obronił dziś 38 strzałów, stając się głównym architektem przekonującego zwycięstwa gospodarzy.

Stan rywalizacji: 2:1 dla Salavatu