Podsumowanie 1. dnia MŚ1B

Pogrom Holendrów, charakter Samurajów oraz problemy gospodarzy. Podsumowujemy pierwszy dzień Mistrzostw Świata dywizji IB.

Już na inaugurację Mistrzostw Świata przyszło nam oglądać bardzo wyrównany pojedynek z dość niespodziewanym końcem. W pierwszym spotkaniu MŚ Japończycy pokonali Ukrainę 3:2. Asystę przy jednej z bramek zanotował w tym meczu Andrei Mikhnov, gracz GKS-u Tychy i kapitan reprezentacji Ukrainy.

W drugim meczu pierwszego dnia do gry weszli gospodarze MŚ – Estończycy. Z pewnością jednak nie tak wyobrażali oni sobie pierwszy mecz na tym turnieju. Przegrali oni bowiem z reprezentacją Rumunii (teoretycznie druga najsłabsza drużyna na tych MŚ) po serii rzutów karnych 4:3.

W ostatnim meczu tego dnia na lodzie mogliśmy obejrzeć reprezentację Polski. Nasza drużyna narodowa po drobnych problemach w pierwszej tercji, ostatecznie rozbiła Holandię 8:1. Tym samym biało-czerwoni objęli prowadzenie w tabeli MŚ1B. Kolejny rywalem podopiecznych Tomasza Valtonena będzie Ukraina.

Po pierwszej tercji nie było żadnych męskich rozmów. Wiedzieliśmy, że sytuacje są, a jeśli tak jest, to z czasem muszą przyjść bramki. Tym bardziej, jeśli różnica strzałów była tak wysoka. To był pierwszy mecz, więc musieliśmy nieco ostudzić emocje. Przy braku goli zawodnik może się zablokować. Potem, jak zaczną one wpadać, to od razu gra się łatwiej całej drużynie. Jesteśmy świadomi tego, że graliśmy z teoretycznie najsłabszą drużyną. Przyjechaliśmy tu nie po to, żeby strzelić Holandii tyle bramek, ale żeby wygrać każdy mecz. Nieważne jaką różnicą, aby tylko wygrać – zaznaczył Filip Komorski, autor dwóch bramek.

Ukraina – Japonia 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
0:1 Yushiro Hirano – Hiroto Sato – Yuri Terao (04:43)
1:1 Vitali Lyalka – Andrei Mikhnov (08:16)
1:2 Hiroto Sato – Yushiro Hirano (12:52)
1:3 Tetsuya Saito – Yushi Nakayashiki – Kohei Sati (37:42)
2:3 Pylyp Pangelov-Yuldashev (39:64)

Sędziowali: Mads Frandsen (główny) – Toivo Tilku i Evgeni Yudin (liniowi)
Minuty karne: 6 – 22
Strzały: 22-26
Widzów: 450

Rumunia – Estonia 4:3k. (2:0, 0:2, 1:1, 0:0d., 1:0k.)
1:0 Szilard Rokaly – Tamas Reszegh – Anton Butochnov (07:22)
2:0 Attila Goga – Huba Bors – Roberto Gliga (18:14)
2:1 Andrei Makrov- Aleksandr Ossipov (27:26)
2:2 Robert Rooba – Andrei Makrov – Saveli Novikov (30:33)
3:2 Pavlo Borysenko – Roberto Gliga – Zsombor Molnar (42:24)
3:3 Silver Kerna – Robert Rooba (49:24)
4:3  Szilard Rokaly (decydujący rzut karny)

Sędziowali: Kristijan Nikolic (główny) – Jake Davis i Jonas Merten (liniowi)
Minuty karne: 6 – 6
Strzały: 30-39
Widzów: 1543

Holandia – Polska 1:8 (1:1, 0:2, 0:5)
1:0 Ernesto Klem – Joey Oosterveld (13:06)
1:1 Bartłomiej Neupauer – Arkadiusz Kostek – Damian Kapica (17:40)
1:2 Filip Komorski – Bartłomiej Jeziorski (33:34)
1:3 Alan Łyszczarczyk – Mateusz Gościński (35:42)
1:4 Filip Komorski – Alan Łyszczarczyk – Damian Kapica (41:59, w przewadze)
1:5 Patryk Wronka – Marcin Kolusz – Oskar Jaśkiewicz (44:00)
1:6 Krystian Dziubiński – Marcin Kolusz (46:31)
1:7 Adam Domogała (48:00)
1:8 Bartłomiej Neupauer – Alan Łyszczarczyk (50:03)

Sędziowali: Geoffrey Barcelo (główny) – Ivan Nedeljkovic i Jaka Zganc Gasper (liniowi)
Minuty karne: 4 – 6
Strzały: 7 – 61