Półfinały konferencji KHL – dzień czwarty (16.03)

Wczoraj ponownie grała konferencja wschodnia. Swoje spotkania rozgrywały zatem drużyny z Omska i Astany oraz z Jekaterinburga i Ufy. Zapraszamy do podsumowanie kolejnego dnia play-off w KHL.

Barys Astana – Avangarda Omsk 4:2

Dzień po przerwanej serii pięciu zwycięstw CSKA, doszło do przerwania kolejnej serii, tylko tym razem omskiej Avangardy. W drugim meczu na lodowisku w Astanie, Avangarda musiała uznać wyższość lepiej przygotowanych, bardziej zmotywowanych gospodarzy. Gospodarze zwycięstwo zawdzięczają świetnej grze w przewadze, wystarczy powiedzieć, że z czterech goli zdobytych przez Barys, wszystkie padły podczas gdy na lodzie miejscowi mieli jednego zawodnika przewagi. Dużo mniej skuteczni w tym elemencie gry byli goście, którzy mimo faktu, że grali w przewadze taki sam czas jak gospodarze strzelili w ten sposób tylko jednego gola. Po świetnym, stojącym na wysokim poziomie meczu miejscowym udało się wyrównać wynik serii.

Stan rywalizacji: 1:1

Skrót spotkania:

Avtomobilist Yekaterinburg – Salavat Yulaev Ufa 2:0

„Avto” po porażce w pierwszym starciu, w drugim zrobiło chyba wszystko by kolejne spotkanie padło ich łupem. Od samego początku, od pierwszej syreny,  do końca meczu miejscowi mieli przewagę praktycznie w każdym elemencie gry. Goście wynik 2:0 mogą traktować jako najniższy wymiar kary i, gdyby tylko napastnicy „Avto” byli bardziej skuteczni, to rezultat mógłby się „zakręcić” w okolicach sześcio-bramkowej porażki.  Pewne zwycięstwo gospodarzy i kolejny remis we wschodniej rywalizacji.