Półfinały konferencji KHL – dzień drugi (14.03)

Po wczorajszych meczach na zachodzie przyszedł czas na konferencję wschodnią. Naprzeciw siebie stanęły ekipy: Barysu Astana i Avangardy Omsk oraz Avtomobilistu Yekaterinburg i Salavatu Yulaev Ufa.

Barys Astana – Avangarda Omsk 1:3

źródło: @khl_en

Passa Avangardy trwa. Po dwóch kolejnych wygranych w Kazaniu przyszedł czas na wygraną na terenie Barysu w Astanie. Drużyna z Omska w tych play-offach nie znalazła jeszcze pogromcy, a warto przy tym wspomnieć, iż Barys Astana był do tej pory drużyną własnej tafli. W rywalizacji z Torpedo wygrał wszystkie cztery spotkania na własnym terenie. Dziś jednak Barys musiał uznać wyższość przyjezdnych.

O wygranej Avangardy zadecydowała bardzo dobrze zagrana pierwsza tercja, wygrana przez gości 0:2. Kolejne dwie części były nieco bardziej wyrównane, ale ani przez chwilę nie ulegało wątpliwości kto w tym spotkaniu jest lepszy. Świetnie dysponowany Omsk oddał w sumie 39 strzałów na bramkę, co w porównaniu z zaledwie 16 strzałami gospodarzy daje nam klarowny obraz wydarzeń na tafli. Hokeiści z Astany powinni być raczej wdzięczni losowi za tak niską porażkę. Avangarda zaś, chyba dosyć niespodziewanie staje się jednym z głównych faworytów do triumfu w konferencji wschodniej.

Stan rywalizacji: 1:0 dla Avangardy

Skrót spotkania:

Avtomobilist Yekaterinburg – Salavat Yulaev Ufa 0:1

Salavat Yulaev Ufa brnie przez kolejne pojedynki z gracją „czołgu”, ta drużyna gra ciężki, fizyczny hokej, pozbawiony finezji, ale do bólu skuteczny. Po wygranej, choć bardzo trudnej rywalizacji z Metallurgiem przyszedł czas na Avtomobilist, najlepszą drużynę wschodu w sezonie zasadniczym. Po raz kolejny drużyna potrafiła sprostać temu wyzwaniu, przynajmniej w pierwszym spotkaniu. O kolejnym o zwycięstwie drużyny z Ufy znowu zadecydowała ta jedna, jedyna bramka z początku drugiej tercji. „Avto”, mimo sporej przewagi nie było w stanie przebić się przez dobrze poukładaną obronę gości i to drużyna z Ufy objęła prowadzenie w serii.

Stan rywalizacji: 1:0 dla Salavataa